Popüler aksiyon RPG Path of Exile, PC’deki en iyi ücretsiz oyunlardan biridir ve dün eşzamanlı oyuncu sayısı rekorunu kırdı – RPG’ye 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek oyuncu sayısını verdi. Yeni genişleme Siege of the Atlas’ın lansmanı sayesinde.

Path of Exile, yaklaşık dokuz yıl önce 2013’te piyasaya sürüldü – ondan önce betaları olmasına rağmen – burada eşzamanlı oyuncu sayısı yaklaşık 32.000 oyuncuya ulaştı ve birkaç yıl boyunca rekor olarak kaldı. 2017 civarında, yeni Liglerin yanı sıra devasa Fall of Oriath genişlemesi geldi ve Path of Exile, o zamandan beri düzenli olarak oyuncu sayısını artırıyor.

Dün, 4 Şubat, son genişleme olan Siege of the Atlas’ın çıkışını getirdi ve onunla birlikte geldi. taze bir dalgalanma oyuncularda – o kadar çok ki, neredeyse on yıl sonra Path of Exile’ın Steam’deki tüm zamanların eşzamanlı oyuncu sayısını kırdı.

Rekor şu anda 158.882 oyuncu ile Ocak 2021’deki 157.103 oyuncu sayısını geçti. Geliştirici Grinding Gear Games, tamamıyla Siege of the Atlas’a atfedilen yeni rekoru Twitter’da duyurdu ve oyundaki tüm oyunculara destekleri için teşekkür etti, ki bu çok hoştu.

Tüm bunlar harika, çünkü Path of Exile 2 şu anda bu yıl içinde piyasaya sürüleceğinden, Path of Exile’ın oyuncu sayısı rekorunu kırmak için son şansı olabilir.oyun-2

Bir yanıt yazın