Apple'ın 8 Mart Olarak Belirlendiği Bildirilen Yılın İlk Etkinliği başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Justin Sullivan (Getty Resimleri)

Apple her yıl yeni cihazları duyurmak için bir avuç ürün lansman etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve 2022 de farklı olmayacak şekilde şekilleniyor. Buna göre Bloomberg, şirketin bu tür ilk etkinliği, takip eden 8 Mart’ta veya buna yakın olacak – Apple genellikle ilkbaharda yeni cihazları duyurur ve etkinlikleri genellikle Salı günleridir. 8 Mart teknik olarak bahar değil, ama yeterince bahar ve aynı zamanda Salı.

Peki, 8 Mart’ta veya buna bitişik başka bir tarihte mağazada ne var? Söylentiye göre Apple, güncellenmiş bir sürümünü duyurmayı planlıyor. popüler iPhone SE (satın alınabilecek en ucuz iPhone) 5G bağlantısı ile. Yeni bir Mac gibi elden geçirilmiş bir iPad Air’in de güvertede olduğu bildiriliyor.

iPhone SE lansmanı özellikle ilginç olurdu. Apple, Touch ID’li tek iPhone olan 399 $ SE’yi iki yıl içinde güncellemedi. Bloomberg’e göre Apple, telefona 5G, daha hızlı bir işlemci ve daha iyi bir kamera ekliyor ancak eski tasarımını koruyor (bazıları neredeyse uçtan uca ekran ve yüz tanıma özelliğine sahip iPhone’ları tercih ediyor).

Apple’ın orta sınıf iPad Air’inin de 5G modem ve daha hızlı bir işlemci ile bir spesifikasyon alması bekleniyor. 599 $ Air, en son 2020 sonbaharında iPad Pro benzeri bir yeniden tasarımla güncellendi ve ne zaman o zaman yorumlamıştım, çoğu insan için en iyi iPad olduğunu söyledim. kalan doğru olsa da Pro o zamandan beri büyük bir ekran artışı elde etti ve iPad Mini’nin son yeniden tasarımı dizüstü bilgisayarın yerini almayan bir tablet isteyenler için daha çekici hale getiriyor.

Apple, tüm Mac’lerini Intel’den Apple Silicon’a geçirme sürecinde ve Bloomberg’e göre bu Mac’lerden biri Mart etkinliğinde sahne alabilir.

Şirketin ayrıca, iOS 15 ve macOS Monterey’de, bir iPhone’un maskesinin kilidini açmasını ve tek bir fare, klavye veya izleme dörtgeni tarafından kontrol edilen bir iPad ile sorunsuz bir şekilde Mac kullanılmasını mümkün kılan büyük güncellemeler sunması bekleniyor.

Apple etkinliği henüz açıklamadı, bu yüzden şahsen değil çevrimiçi olarak yayınlanması beklenen ürün lansmanının 8 Mart’ta gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz. Bu yıl mağazalarda bulunan ürünler ve bu yeni cihazların ilkini çok yakında göreceğimizi.genel-7

Bir yanıt yazın