Daha önce hiç League of Legends oynamadıysanız ancak bir şans vermek istiyorsanız, League of Legends: Wild Rift’in mobil versiyonu oyuna dahil olmak için mükemmel bir yoldur. Temel deneyim, sağlıklı bir kadro ile mobil cihazlara güzel bir şekilde aktarılmıştır. altı farklı sınıfa yayılan şampiyonlar. Bu kılavuz, Wild Rift’in kafa kafaya çarpışmayı sevenler için harika bir sınıf olan suikastçı sınıfına odaklanmaktadır.

League Of Legends: Wild Rift suikastçı rehberi

Wild Rift’teki suikastçıların tek bir amacı vardır: düşmanın yüzüne çıkmak, mümkün olduğunca fazla hasar vermek ve sonra oradan defolup gitmek. Saldırı güçleri iyi ve hareketlilikleri daha iyi, ancak savunmaları eksik.

Bu nedenle, suikastçınızı olabildiğince dikkatli oynayın ve öldürmeyi planladığınız şampiyonların yalnız ve savunmasız olduğundan emin olun. Kesin ölüm anlamına geleceği için pusuya düşmek istemezsiniz, ancak şüphelenmeyen bir düşmana başarılı bir şekilde atlayıp onları alt etmek tüm oyundaki en iyi hislerden biridir.

İşte League of Legends: Wild Rift’teki en iyi suikastçılardan bazıları ve yetenek setleri.

Kha’Zix, Hiçlikreaver

Kha’Zix

Rol: Suikastçı/Dövüşçü

Böceği andıran Kha’Zix, herhangi bir yeteneğini geliştirmesine izin veren Hiçlik Saldırısı yeteneğinin pasif avantajı sayesinde tüm Wild Rift’teki en eşsiz şampiyonlardan biridir. Bu, Kha’Zix’i oyunun sonlarında inanılmaz derecede ölümcül hale getiriyor, özellikle de birden fazla yeteneğin geliştirildiği bir noktaya koşuyorsa. Kha’Zix sabır gerektirecek ama bu sabrın karşılığını alacak.

Pasif: Görünmeyen Tehdit

 • Kha’Zix onu görmeyen bir rakip şampiyona saldırdığında, bu saldırı ilave büyü hasarı verir ve şampiyonu kısa bir süreliğine yavaşlatır.

1. Beceri: Korkularını Tadın

 • Kha’Zix, fiziksel hasar için pençeleriyle keser. Şampiyon yalnızsa, bu saldırı daha fazla hasar verir.
 • Gelişmiş Orakçı Pençeleri: Tüm temel saldırıların ve Korkularının Tadını Çıkarın menzili arttı. Hedef şampiyon yalnızsa Korkularını Tat’ın bekleme süresi büyük ölçüde azalır.

2. Beceri: Boş Diken

 • Kha’Zix, fiziksel etki alanı hasarı veren patlayıcı gökyüzü ateşler. Kha’Zix patlamadaysa, bir miktar HP geri yüklenir.
 • Evolved Diken Rafları: Void Diken, düşmanları kısa bir süreliğine hem ortaya çıkaran hem de yavaşlatan ek dikenler ateşler.

3. Beceri: Sıçramak

 • Kha’Zix belirlenmiş bir konuma sıçrar ve yakındaki düşmanlara fiziksel etki alanı hasarı verir.
 • Evolved Wings: Leap’in menzili büyük ölçüde artırıldı. Sıçrama bir rakip şampiyonu öldürürse bekleme süresi büyük ölçüde azalır.

Nihai: Hiçlik Saldırısı

 • Pasif: Kha’Zix, Hiçlik Saldırısı’nın her etkinleştirilmesi için yeteneklerinden birini geliştirir.
 • Aktif: Kha’Zix görünmez olur ve kısa bir süreliğine hareket hızı kazanır.
 • Gelişmiş Uyarlanabilir Gizleme: Hiçlik Saldırısının görünmezliği daha uzun sürer ve bekleme süresinden önce birden çok kez kullanılabilir.
Zed, Gölgelerin Efendisi
Zed, Gölgelerin Efendisi

Zed

Rol: Suikastçı

Zed kendi başına çok ölümcüldür, ancak gölgesinin dahil olması onu maç sırasında sürekli bir tehdit haline getirir. Saldırı yetenekleri, Zed/gölge ikilisi sayesinde, Zed’i Yaşayan Gölge etkin olduğu sürece buff’lar sayesinde birden çok kez hasar verebilir. En önemlisi, Zed’in gölgesi ile yer değiştirebilmek, Zed’in gerektiğinde çabucak dışarı çıkması anlamına gelir.

Pasif: Zayıfları hor görmek

 • Zed’in normal saldırıları, sağlığı düşük düşmanlara ekstra hasar verir. Bu yetenek, aynı hedefe birden çok kez saldırıldığında yalnızca birkaç saniyede bir tetiklenir.

1. Beceri: jilet

 • Zed ve yoldaş gölgesi birden fazla shuriken fırlatarak içinden geçtikleri her rakibe hasar verir.

2. Beceri: yaşayan gölge

 • Pasif: Zed ve gölgesi aynı yetenekle hasar verdiğinde, Zed ekstra enerji kazanır. Bu yetenek, yetenek başına yalnızca bir kez çalışır.
 • Aktif: Zed’in gölgesi belirlenen bir yönde ileri atılır ve birkaç saniye boyunca çizginin bittiği yerde kalır. Yaşayan Gölge yeniden etkinleştirilirse, Zed ve gölge yer değiştirir.

3. Beceri: Gölge Eğik Çizgisi

 • Zed ve gölgesi düşmanları dairesel bir hareketle keserek etraflarındaki her düşmana hasar verir.

Nihai: Ölüm İşareti

 • Zed, bir rakip şampiyonu onlara doğru atarak işaretler ve bu süreçte hedef alınamaz hale gelir. İşaret birkaç saniye sonra tetiklenecek ve Zed’in işaretlendiklerinde düşmana verdiği tüm hasarın bir kısmını verecek. Ek olarak, Zed öne atıldığında arkasında bir gölge bırakır ve onunla yer değiştirmek için Ölüm İşaretini yeniden etkinleştirebilir.
Evelynn, Agony'nin KucağıEvelynn, Agony'nin Kucağı
Evelynn, Agony’nin Kucağı

Evelynn

Rol: Suikastçı

Evelynn görülmediği zaman en rahatıdır, bir düşmana gizlice yaklaşır ve geri çekilmeden önce muazzam hasar verir. Demon Shade yeteneği, Seviye 5’e ulaştığında mükemmel koruma sağlar ve çok fazla direnç göstermeden arenada hareket etmesine izin verir. Bunu bir Son Okşama veya Kırbaçla ve Evelynn ile birleştirirseniz, oyunun sonlarında tehlikeli bir katil olur.

Pasif: iblis gölge

 • Evelynn aktif savaşta olmadığında ve sağlığı düşük olduğunda, Demon Shade sağlığının bir kısmını iyileştirir. 5. seviyede, Demon Shade ayrıca kamuflaj sağlar.

1. Beceri: Nefret Spike

 • Evelynn, Lasher’ından dikenler fırlatarak isabet alan ilk birime hasar verir. Bu yetenek, bekleme süresi başlamadan önce ikinci kez etkinleştirilebilir.

2. Beceri: cazibe

 • Evelynn hedefini lanetler, büyü direncini azaltır ve sonraki başarılı saldırısından sonra hedefi yavaşlatır veya büyüler. Hedefin yavaşlatıldığı veya büyülendiği süre, hedefin ne kadar süreyle lanetlendiğine bağlıdır.

3. Beceri: kırbaç

 • Evelynn, Kırbaç’ını bir kamçı gibi kullanarak kısa bir süreliğine hasar verir ve hareket hızını artırır. Bu, Evelynn’in aktif bir Şeytan Gölgesindeki ilk saldırısıysa, bu hareket Evelynn’i de hedefe çekecektir.

Nihai: Son Okşamak

 • Evelynn geniş bir alana saldırıyor, sonra büyük bir mesafeyi geriye doğru savuruyor.
Yasuo, AffedilmeyenYasuo, Affedilmeyen
Yasuo, Affedilmeyen

Yasuo

Rol: Savaşçı/Suikastçı

Yasuo, kuşkusuz, Wild Rift’in tamamında öğrenmesi en zor şampiyonlardan biridir. Dikkate alınması gereken birden fazla yığını, etkinleştirilmesi gereken sabit hasar güçlendirmeleri ve mermileri engelleyen duvardan ayrı olarak hasarı emen bir kalkanı var. Ancak Yasuo’nun verdiği hasar o kadar büyük ki onu öğrenmek için harcadığınız zamana değer. Yasuo, bütün bir maçı tek bir iyi çarpışmada tersine çevirebilecek türden bir şampiyon.

Pasif: Gezginin Yolu

 • Yasuo’nun Kritik Vuruş şansı normal yüzdenin iki katıdır. Yasuo ayrıca sahnede hareket ederken kendisine saldırıldığında bir kalkan oluşturan Akış yığınları oluşturur.

1. Beceri: Çelik Fırtına

 • Yasho ileri atılır ve bir hat üzerindeki tüm düşmanlara hasar verir. Her başarılı vuruş, bir “Gathering Storm” yığını verir. İki yığın halinde bu hareket, düşmanları havaya savuran bir kasırga ekler.

2. Beceri: Rüzgar Duvarı

 • Yasuo, kendisiyle birlikte hareket eden ve 4 saniye boyunca tüm mermileri engelleyen bir duvar oluşturur.

3. Beceri: Süpürme Bıçağı

 • Yasuo, hedef rakibin içinden geçerek büyü hasarı verir. Bu yetenek her etkinleştirildiğinde, bir sonraki örneğin temel hasarı artar. Bu yetenek, aynı düşmanı birkaç saniye boyunca iki kez etkileyemez.

Nihai: Son Nefes

 • Yasuo, havaya savrulan bir rakibe anında ışınlanır, birden fazla vuruşta fiziksel hasar verir ve havadaki düşmanı kısa bir süre havada tutar. Bu hareket Yasuo’nun Akış yığınlarını en üst düzeye çıkarır, ancak Toplama Fırtınası yığınını sıfırlar. Son olarak, Yasuo’nun kritik saldırıları, zırh delme konusunda büyük bir bonus kazanır.
Akali, Rogue AssassinAkali, Rogue Assassin
Akali, Rogue Assassin

Akali

Rol: Suikastçı

Akali’nin hareketlerine bakıldığında, Akali’nin bir ninja olarak tasarlandığı oldukça açık. Duman bombaları mı? Kontrol. Kunai? Kontrol. Alanında istediği gibi zıplamasını sağlayan etkileyici bir hareketlilikle hareket ediyor mu? Şah Mat. Akali’nin cephaneliğinde çok sayıda güçlü hamle var, ancak hareket setini en üst düzeye çıkarmak için gölgelere bağlı kalmayı unutmayın.

Pasif: Suikastçının İşareti

 • Akali bir rakip şampiyona yetenek hasarı verdiğinde, o şampiyonun etrafında bir halka belirir. Düşman halkayı terk ederse, Akali’nin bir sonraki normal saldırısı ilave menzile ve hasara sahip olur.

1. Beceri: Beş Nokta Vuruşu

 • Akali, her biri ayrı fiziksel hasar veren beş kunai fırlatır. Bir kunai bir rakibe maksimum mesafeden vurursa, o düşman da yavaşlar.

2. Beceri: alacakaranlık örtüsü

 • Akali, ona daha yüksek hareket hızı veren ve biraz enerji geri kazandıran bir duman bombası yerleştirir. Akali, duman örtüsünün içindeyken görünmez, ancak saldırmak veya bir yetenek kullanmak onu ortaya çıkaracaktır.

3. Beceri: Shuriken Çevirme

 • Akali geriye doğru dönerken hasar veren ve isabet ettiği ilk rakibe işaret eden bir shuriken fırlatır. Yetenek yeniden etkinleştirilirse, Akali işaretli hedefe atılarak ek hasar verir.

Nihai: Mükemmel Uygulama

 • Akali belirlenen bir yöne atılarak bir hat üzerindeki düşmanlara hasar verir. Bu yetenek yeniden etkinleştirilirse, Akali belirlenen başka bir yöne atılarak etkilenen düşmanlara ekstra hasar verir.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir cevap yazın