Görünüşe göre daha fazla Star Wars oyunu alıyoruz. Aslında bunlardan üçü Titanfall ve Apex Legends geliştiricisi Respawn Entertainment olarak çok çok uzaklardaki bir galakside geçen üç yeni oyunda başı çekiyor. Biri bir tür FPS, diğeri ise beğeni toplayan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı ama en çok sabırsızlıkla beklediğimiz üçüncü oyun. Sıkı durun millet, yeni bir Star Wars strateji oyunu alıyoruz.

Ama nasıl bir şekil alacak? Nerede kurulacak? Bize bu bilgiyi getirmek için kaç Bothan’ın ölmesi gerekecek? Şu anda kesin olarak bilemeyiz. Tek bildiğimiz, doğrudan Respawn tarafından geliştirilmediği, bunun yerine üretime yardımcı olacakları.

Geliştirmenin büyük kısmı, sıra tabanlı taktik oyunlarının “geleceğinde yer açmayı” amaçlayan bir dizi eski XCOM geliştiricisinin görev yaptığı yepyeni bir stüdyo olan Bit Reactor tarafından gerçekleştiriliyor. Bu, muhtemelen hepimizin istediği Empire of War devam filmini alamayacağımız anlamına geliyor, ama ya hak ettiğimiz XCOM 3’ü alırsak?

XCOM’un denenmiş ve gerçek DNA’sı adaptasyon için olgunlaşmıştır. Gears of War yapabiliyorsa, Star Wars da yapabilir ve Firaxis yakın zamanda XCOM 3 geliştirmeye özellikle hevesli görünmediğinden, hayran kitlesinin artık manevi bir halefi kabul etmeye hazır olabileceğini düşünüyorum.

Ama nereye kurulacaktı? Nasıl görünürdü? Boşta spekülasyon en iyi spekülasyondur, bu yüzden yeni bir Star Wars taktik oyununda aradığım bazı şeyler var.

Son uygun Star Wars strateji oyununun üzerinden 16 yıl geçti

Ayar açısından birkaç olası seçenek vardır. Disney şu anda Yüksek Cumhuriyet’i yeni cazibe olarak zorluyor, ancak klasik dönemler için hala bolca sevgi var. Ayrıca, Quantic Dream zaten bir High Republic oyunu üzerinde çalışıyor. Bir Klon Savaşları dönemi taktik strateji oyunu görmeyi çok isterdim, ancak çok daha güçlü bir güce karşı gerilla savaşı hakkında bir oyun olan XCOM 2’nin genel tasarımı, Bit Reactor oyununun zamanın zaman çizelgesine daha uygun olduğu anlamına geliyor. orijinal üçleme.

Bu şimdiye kadar iyi bilinen bir zemin, ancak mevcut resmi kanonun parçası olan başka pek çok dönem yok. Eski Cumhuriyet’in durumu çok havada ve Jedi’nin Dönüşü ile Güç Uyanıyor arasında gerçekten çok az şey keşfedildi. Mandaloryalı ve Boba Fett’in Kitabı.

Star Wars Jedi: Fallen Order'da bir ışın kılıcı savaşı

Klon Savaşları da mantıklı: Bir ortam olarak hala oldukça popüler ve mevcut kanonda, kabaca eşit rakipler arasında büyük ölçekli bir savaşın olduğu tek dönem. Klon askerler aynı zamanda İmparatorluğun havalı yanını yakalayan güçlü bir görsel kimliğe sahiptir, ancak 66. Emir tetiklenene kadar ‘iyi adamlar’ olarak konumlanmalarından faydalanırlar. Bu, bir İmparatorluk dönemi taktik oyunu alamayacağımız anlamına gelmiyor. vardır elbette kötüler, ama bu tür oyunlar istisna olma eğilimindedir.

XCOM’un denenmiş ve gerçek DNA’sı adaptasyon için olgunlaşmıştır ve Gears of War bunu yapabiliyorsa, Star Wars da yapabilir

Buna karşılık, Rebel Alliance kara kuvvetleri ikonik bir görsel kimlikten yoksundur ve bu da onları XCOM’un özelleştirilebilir, ancak tek tip askerleri için başlıca adaylar haline getirir. Tabii ki, tüm bunlar yeni oyunun kara tabanlı olacağına dair büyük bir varsayımda bulunuyor. Belki Fantasy Flight’ın X-Wing minyatür oyununa dayanan bir şey alırız? Ya da sıra tabanlı bir Empire at War filosu savaş oyununu ummaya cesaret edelim mi?

XCOM formülü, Gears of War: Tactics ve hatta Mario + Rabbids Kingdom Battle gibi oyunlarda büyük bir başarı için tekrarlandı ve şablonla yapabileceğiniz daha pek çok şey olduğunu kanıtladı.

Stormtrooper'lar Star Wars Battlefront 2'de savaşa hazır

Ancak, Firaxis’in daha hafif, daha stilize bir deneyim için sıra tabanlı taktikler ve aksiyon arasındaki bariyeri yıkmaya çalışan yeni Marvel’s Midnight Suns’ından çekiniyorum. İyi olacağına eminim ama umarım yeni Star Wars strateji oyunu bu yönde gitmez.

Oldu 16 yıl Son safkan Star Wars strateji oyunu olan Empire at War’dan beri – İki ekip arasındaki taktiksel bir çatışmanın gerilimini azaltabilecek hiçbir şey istemiyorum. Savaş başladığında üstünlüğün sizde olması için birlik yerleşiminizi gözden geçirmek, taktik oyunların amacıdır ve birisini zorla dışarı itme seçeneğiniz olduğunda, sinirleri gıdıklamanız pek mümkün değil. açığa çıkarın veya ışın kılıcınızı Force-güdümlü hassasiyetle fırlatarak onları uzaktan kazın.

Bu yeni Star Wars taktik oyunu için cesur bir hareket, odağı korumak olabilir kapalı Jedi ve yerleştir üzerinde askerler, asi veya klon olsun. Anlıyoruz: Jedi havalı, ancak The Mandalorian gibi TV şovları, Star Wars’ın sıradan tarafında çok fazla potansiyel olduğunu gösterdi. Ve her durumda, Jedi’ların cephe komutanları olarak rolü yalnızca Klon Savaşları sırasında gerçekten keşfedildi ve bu çatışmada bile varlıklarını minimumda tutmak için alan var.

Battlefront 1'de fırtına birlikleriyle savaşan isyancı birlikler

Orijinal Rogue Squadron romanları ve daha yakın zamanda Battlefront II’nin tek oyunculu kampanyası, hibrit bir kara ve uzay taktikleri oyunu için ilham veriyor. Bunların her ikisi de bize, yerde oldukları kadar yıldız savaşçılarında da yetenekli bir seçkin özel kuvvetler filosu sunuyor. İt dalaşı ve kara tabanlı angajmanların bir karışımı, görülmesi gereken bir şey olabilir ve bu yeni strateji oyununu tipik XCOM deneyiminin üzerine çıkarabilir.

Henüz tam olarak söyleyemiyorsanız, oldukça heyecanlıyım. Bu yeni oyunun arkasında çok fazla yetenek var. Sıra tabanlı bir Cumhuriyet Komando oyunu olan Star Wars XCOM veya tamamen başka bir şey olsun, Bit Reactor’ın ne pişirdiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Star Wars strateji oyunlarının güçlü bir mirası var ve yeni bir bölüm için zamanımız çoktan geçti.oyun-2

Bir yanıt yazın