Apple, yakın zamanda geliştiricilere iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün ilk beta sürümünü yayınlamayı uygun gördü ve yeni yapılar, bir tekne dolusu ileriye dönük özellik içeriyor. Adil olmak gerekirse, yaklaşan iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümleri, kullanıcıların sabırsızlıkla beklemesi gerekenler. Yazılım, yalnızca temel sorunları ve hataları düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut özellikleri geliştirir ve masaya yenilerini getirir. Karışımın özellikler kısmına aşina değilseniz, Apple’ın yeni yapılara eklediği her şeye göz atın. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

İşte Önümüzdeki Aylarda iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün Piyasaya Sürülmesiyle Gelen Tüm Yeni Özellikler

Apple, geçen yıl şirketin WDC etkinliğinde iOS 15 ve iPadOS 15 tanıtıldığında çeşitli yeni özellikler sundu. Ancak, bu özelliklerin çoğu hala geliştirme aşamasındaydı ve halka sunulmadan önce üzerinde çalışılması gerekiyordu. Örneğin, Evrensel Kontrol özelliği, iOS 15’in genel kullanıma sunulmasından aylar sonra bile, genel halk için hala ulaşmayan, oldukça talep edilen bir özelliktir. Ancak iOS 15.4 ve iPadOS 15.4, kullanıcıların en çok sabırsızlıkla beklemesi gereken güncelleme olacak. Bilmiyorsanız, önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek olan iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile gelen özelliklerin bir listesini derledik.

epik vs. Apple Davası, 34 ABD Eyaleti Başsavcılarının iPhone Maker’ın ‘Stifles Rekabetini’ İddia Etmesiyle Yeni Bir Bükülme Yaşıyor

Face ID’yi maske takılıyken kullanma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu özellik, kimlik doğrulama amacıyla “göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyacaktır”. Face ID’yi maske takılıyken kullanmak için aşamanızı yeniden taramanız gerekecek. Ancak özellik yalnızca iPhone 12 serisini ve en yeni iPhone 13 serisini destekleyecek.

iOS 15.4, Emoji 14 ile 75 ten rengi eklemesiyle karışıma 37 yeni emoji getirecek. Toplamda, bu toplam 112 karakterle sonuçlanır. Yeni yüzler arasında eriyen yüz, selam veren yüz, çapraz ağızlı yüz, noktalı çizgi yüz ve çok daha fazlası yer alıyor.

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4'teki Yeni Her Şey Özellikleri ve Lansmanı

 • Üçüncü Taraf Uygulamalar için 120 Hz ProMotion Desteği

iOS 15.4, üçüncü taraf uygulamalar için Apple’ın 120 Hz ProMotion ekranı için destek ekleyecektir. Şimdiye kadar, yeni iPhone 13 Pro modellerindeki çoğu üçüncü taraf uygulaması 60Hz ile sınırlıydı, ancak bu iOS 15.4 ile değişecek. Üçüncü taraf geliştiricilerin, ilgili uygulamalarını Apple’ın 120 Hz ProMotion ekranı desteğiyle güncellemeleri gerekecek.

 • iCloud Mail ile Özel E-posta Etki Alanları

Yeni özel e-posta etki alanı, iCloud+ için kullanılabilir ve iPhone’unuzda iCloud Mail ile özel bir etki alanı kurma yeteneği ekler.

iOS 15.4, Üçüncü Taraf Uygulamaların iPhone 13 Pro Modellerine Ait 120 Hz ProMotion Özelliğinden Tam Yararlanmalarına İzin Verecek

 • AB Sakinleri Cüzdan Uygulamasına Aşı Sertifikaları Ekleyebilir

iOS 15.4 güncellemesi, Avrupa Birliği sakinlerinin aşı sertifikalarını doğrudan sağlığa ve Cüzdan uygulamasına eklemelerine izin verecek. Kullanıcılar, yaklaşan güncellemeyi çalıştıran iPhone’larını kullanarak sertifikanın QR kodunu kolayca tarayabilir.

 • Apple Pay, Maske Açıkken Face ID Kullanarak

iPhone’un Face ID’yi maske takılıyken kullanabilme özelliğiyle, kullanıcılar Apple Pay’i Face ID’yi maske takılıyken de kullanabilecekler. Apple Pay işlemleriniz, iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesiyle piyasaya sürülecek oldukça kullanışlı bir özellik olan maske takarken doğrulanacak.

 • Nihayet! iPadOS 15.4’te Evrensel Kontrol

Yalnızca iPadOS 15.4 değil, macOS Monterey 12.3 de Evrensel Kontrol için destek alıyor. Özellik bir süredir çalışıyor ve şirket sonunda iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 ile halka sunuyor. Özellik etkinleştirildiğinde, iPad çalıştıran iPadOS 15.4 ve MacBook çalıştıran macOS Monterey 12.3’ü birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin, MacBook’un izleme dörtgeni ve klavyesi bir iPad ile kullanılabilir.

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4'teki Yeni Her Şey Özellikleri ve Lansmanı

iOS 15.4, Bugün Görünümüne yeni bir Apple Card widget’ı ekleyecektir. Widget, Ana ekrana eklenebilir, böylece her zaman bir bakışta bakabilirsiniz.

Çeşitli

 • iCloud Anahtar Zinciri kullanıcıları, herhangi bir parola girişine not ekleyebilir.
 • Üçüncü taraf uygulamalarda 120 Hz Animasyonlar.
 • Takas Kozmetik Tarama özelliği iOS 15.4 beta sürümünde görüldü.
 • iPadOS 15.4’teki Notes uygulamasında “Hızlı Notlar” altındaki yeni “Köşe Hareketleri” bölümü
 • Artık TV uygulamasında Tercihler altında “Hareketsiz Kare” veya “Poster Resmi”ni seçebilirsiniz.
 • Yeni Geçiş Anahtarı özelliği, kullanıcıların bir geçiş anahtarıyla uyumlu web sitelerinde ve uygulamalarda oturum açmasına olanak tanır.
 • Yeni DualSense uyarlanabilir tetik üretici yazılımı özellikleri.

Apple’ın iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün lansmanı ile öne çıkaracağı tüm özellikler bunlar. Her iki yapı da beta aşamasında kaldığından, şimdilik geliştiriciler, ilerledikçe daha fazla özellik keşfetmek için derinlere inecek. Ayrıca, Apple, son söz şirkette kaldığından, özellikleri istediği zaman geciktirebilir. Ancak, pek olası değildir. iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün önümüzdeki aylarda şirketin merakla beklenen Bahar etkinliğinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Daha fazla ayrıntı ortaya çıktığında gönderiyi güncelleyeceğiz, bu yüzden buralarda kaldığınızdan emin olun. Bir özelliği kaçırdıysak, yorumlarda bize bildirin.genel-17

Bir yanıt yazın