Gord, eski Witcher 3 yapımcısı Stan Just ve tarafından kurulan Polonyalı stüdyo Covenant’tan yaklaşan bir karanlık fantezi strateji oyunudur. geçen yıl açıklandı. Slav folklorundan yararlanan oyun, “gelişmekte olan toplumlar, ürkütücü yasak topraklar ve olağanüstü efsanevi yaratıklar” olarak karşımıza çıkacak. Steam sayfası dalga geçer. Bu yıl çıkmasından önce bazı yeni ayrıntılar var: sinematik bir fragman, Just about Gord’un ortamı ve oynanışı ile ilgili bir sohbet ve indie oyun yayıncısı Team17’nin oyunla ortaklık kurduğuna dair haberler.

Hell Let Loose, Overcooked ve The Escapists gibi bağımsız yapımları yayınlamasıyla tanınan Team17, bu hafta Gord’u PC’ye getirmek için Covenant ile birlikte çalışacağını duyurdu. Haberle aynı zamana denk gelmek için geliştiriciler, bize Gord’un dünyasının tadını veren ‘Dua’ adlı yeni bir sinematik teaser fragmanı yayınladılar.

Yalnız bir figür bir gece vakti ormanda oturur, dua eder. Güneş Tanrısı, Daboh, yardım için ve halkının ruhlarının kurtarılması için. Duaları kısa süre sonra, gölgede gizlenmiş ve budaklı ağaç dallarına benzeyen bir taç taşıyan korkunç, başka bir deyişle, yarıda kesilir.

Stan Just on ile konuşmada IGN’nin YouTube kanalı (ayrıca aşağıda), oyunun neyle ilgili olduğuna dair daha fazla fikir ediniyoruz. Oyun direktörü, harika bir oyun ve oyuncuların içine dalabileceği inandırıcı bir dünya yaratmak için “dünya inşası söz konusu olduğunda en küçük ayrıntılara bile” odaklanmaya olan inancını vurguluyor – ortamı ne kadar ürkütücü ve karanlık bir şekilde fantastik olursa olsun. Oyunun fantastik yaratıklarının biraz daha oynanışına ve konsept sanatına da iyi bir bakış atıyoruz. Gerçekten göze çarpan, dal benzeri boynuzları olan ve sırtından ve kuyruğundan çıkan uzun otlardan oluşan vahşi, iki dilli bir sürüngendir.

Oyun açısından, “Gord, strateji türündeki tüm favori unsurlarımızın bir birleşimidir” diye açıklıyor Just. “Macera ve arayış, şehir kurma, hayatta kalma, karakter geliştirme ve topluluk yönetimi var. Bu atmosferik, karanlık fantastik evreni, oyuncuyu yalnızca vahşi doğada hayatta kalması değil, aynı zamanda belirli hedefleri tamamlaması gereken küçük bir topluluğun sorumluluğunu üstlenerek yaratıyoruz.” Savaş ve inşa etme, rastgele karşılaşmalar, baskınlar ve “öngörülemeyen olaylar” gibi tanıdık strateji mekaniklerini görecek olsanız da oyunun önemli bir parçası olacak.

Macera, şehir kurma ve karakter geliştirme Gord’un oynanışının merkezinde yer alacak olsa da, “oyuncudan karanlık ve zıt konuların yanı sıra birçok gerçek dünya temasını da hesaba katması istenecek” – ancak bunlar ana odak noktası olmayacak. . İlerlemeyi değiştiren, yükseltilebilir yapılar, sınırlı bina alanı, acımasız ahlaki seçimler ve hatta kasaba halkınızı etkileyen bir akıl sağlığı sistemi gibi fantezi ve strateji türlerindeki diğer oyunlardan ilham alan bir dizi mekanik bulacaksınız.

YouTube Küçük Resmi

Yukarıdaki klipte Gord hakkında duyacak ve görecek daha çok şey var, o yüzden daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bir göz atın. Oyun için henüz belirlenmiş bir çıkış tarihi yok, ancak 2022’de bir ara düşecek.oyun-2

Bir yanıt yazın