Takiben iOS 15.3 güncellemesinin yayınlanmasından sonra Apple, işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan iOS 15.4 için yeni bir beta deneme seti başlattı. İlk beta şimdi kablosuz bir güncelleme ile geliştiricilere sunuluyor, ancak bir değişiklik günlüğü olmadan 15.4 beta 1 ile birkaç saat harcamadan neyin dahil olduğunu söylemek imkansız.

Neyse ki, YouTuber Brandon Kasap Çoktan birkaç ilginç iyileştirme buldu şu anda test ediliyor Apple, iOS 15.4 beta 1 yapısı aracılığıyla. En önemlisi, bu sıkıntılı zamanlarda çok mantıklı gelen bir özellik olan maske takarken Face ID desteği.

Yukarıdaki ekran görüntüsüne göre, “Face ID, yalnızca tam yüz tanıma için ayarlandığında en doğru sonucu verir. Bir maske takarken Face ID’yi kullanmak için iPhone, kimlik doğrulamak için göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyabilir” Ayrıca iOS 15.4’te iPhone kullanıcılarının “Maskeli Yüz Kimliği” aracılığıyla Ayarlar / Yüz Kimliği Menü.

Ancak iOS 15.4 beta 1 kullananların bulduğu tüm ilginç şeyler bunlar değil. 9to5mac Apple’ın iPhone kullanıcılarının aynı anda gözlük ve maske takmasına izin vererek Face ID tanımaya daha da fazla iyileştirme eklediğini bildirdi.

Bu özellik hala güneş gözlükleriyle çalışmasa da normal gözlük ve maskeyi aynı anda kullananlar için inanılmaz derecede kullanışlı olmaya devam ediyor.telefon-1

Bir yanıt yazın