Joe Rogan ile anlaşmanın altına hücum ettikten sonra, Spotify şimdi hasatla uğraşmak zorunda.

Spotify’ın tartışmalı yıldız dönüşüne tepkideki son zorluk, Rogan ile bir platform paylaşmaktan son derece mutsuz olduğunu söyleyen şarkıcı ve söz yazarı Neil Young’dan geliyor. Young, menajerine ve plak şirketine (o zamandan beri kendi sitesinden silindi). “Sahip olabilirler [Joe] Rogan veya Genç. İkiside değil.”

Sebep? Rogan’ın aşı yanlış bilgisini yaymadaki eli. tarafından ilk bildirildiği gibi Yuvarlanan kaya, Young şöyle yazıyor: “Bunu yapıyorum çünkü Spotify aşılar hakkında sahte bilgiler yayıyor – potansiyel olarak onlar tarafından yayılan dezenformasyona inananların ölümüne neden oluyor. Lütfen bugün hemen harekete geçin ve zaman çizelgesinden beni haberdar edin.”

Young’ın menajeri Frank Gironda onayladı Günlük Canavar mektubun gerçek olduğunu ve şarkıcıyla birlikte ne yapacaklarını düşündüklerini söyledi. Gironda, “Bu Neil için gerçekten önemli olan bir şey,” dedi. “Bu dezenformasyon konusunda çok üzgün.” Gironda ekledi: “Şu anda bunu çözmeye çalışıyoruz.”

Bu arenada Rogan’ın yorumlarına itiraz eden tek kişi Young değil. Son zamanlarda, bir açık mektup 1.000’den fazla bilim insanı ve tıp uzmanı tarafından imzalanan, Spotify’ı Rogan’ın “yanlış ve toplumsal olarak zararlı iddiaların yayılmasına” yanıt olarak bir “yanlış bilgilendirme politikası” uygulamaya çağırdı. Mektup, Rogan’ın gençleri aşı yaptırmaktan caydırmak ve COVID-19 için ivermektin gibi kanıtlanmamış tedavileri teşvik etmek de dahil olmak üzere yanıltıcı açıklamalarına dikkat çekiyor.

Young, Spotify’daki varlığına ilk kez itiraz etmiyor. Daha önce müziğini yayın platformundan kaldırmıştı çünkü şirketin ses kalitesi çok düşüktü. 2015’te, “Müziğimin yayıncılık tarihindeki en kötü kalite veya başka bir dağıtım biçimi tarafından değerinin düşmesine ihtiyacım yok” dedi. O yıl, Young, yüksek kaliteli sese odaklanan kendi Pono müzik çalarını piyasaya sürdü. , ve daha sonra bu donanım şemasını kendi akış hizmetine (şu anda feshedilmiş olan) döndürmeye çalıştı.

Bu son haberler hakkında yorum yapmak için Spotify’a ulaştık ve haber alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.genel-2

Bir yanıt yazın