Influencer Pilot, Uçağını Bilerek Düşürmekle Suçlanınca Soruşturma Altına Alındı

Ekran görüntüsü: Lucas Ropek/YouTube

Pilot ve profesyonel bir YouTuber, geçen ay California dağlarında uçağını düşürdükten sonra başını belaya soktu, ancak bazı sayfa görüntülemelerini elde etmek için her şeyi bilerek yapmakla suçlandı. Şimdi federaller tarafından araştırılıyor.

Eski bir Olimpik snowboardcu olan ve sosyal medya yıldızı olan Trevor Jacob, kısa süre önce bir Taylorcraft BL64 uçağını Los Padres Ulusal Ormanı’nın eteklerine çarparak tüm bölümü olduğu gibi filme aldı. Sürüş raporlar. Bir süredir YouTube videoları çeken Jacob, Santa Barbara’daki Lompoc City Havalimanı’ndan Mammoth Lakes’e gitmekte olduğunu iddia etti (bir Sierra Nevada snowboard kasabası) uçak rastgele durduğunda onu terk etmeye zorladı. Kaçtığında, Jacob özellikle bir paraşütle atlamadan önce uçağın burnunu aşağı indirdi ve onu vahşi doğaya doğru dikey bir yörüngeye zorladı.

Jacob’ın YouTube sayfasına yüklenen 17 dakikalık bir video, “Uçağımı Düşürdüm”, tüm bu kaçışı yakalar: güneşli bir kalkıştan, Jacob’ın uçağın başının belada olduğunu fark etmesine, uçağın kapısından atlamasına ve paraşütünün serbest kalmasına kadar.

Bir selfie yardımıyla çubuğa ve uçağa monte edilmiş kameralarda, Jacob’ın havada düştüğünü görüyoruz, ölüme mahkûm uçak alçalıp alçalıyor ve sonunda bir tepenin yamacına çarpıyor. Jacob daha sonra bir kamyondaki biri tarafından alınana kadar vahşi doğada yürümek zorunda kalır (Jacob bu adamın “çiftçi” olduğunu iddia eder). Video Jacob’ı daha fazla ağladı a milyon sayfa görüntüleme.

Ancak internetin Jacob’ın anlatısından şüphelenmesi uzun sürmedi. ve YouTube o zamandan beri pilotun hikayesini eleştiren videolarla doldu. Havacılık uzmanları, uçuş sırasında Jacob’ın kararlarının çoğunu sorguladı. Örneğin, uçaktan atlama ihtiyacı şüpheli görünüyordu. bir uzmana, aracın 15 ila 20 mil daha pilotluk yapılabileceğini teklif etti. Videoda Jacob, “her zaman” bir paraşütle uçtuğunu da iddia ediyor; Bu iddia daha sonra, videolarının çoğunda paraşüt takmadığını ve bunu yapmanın özellikle küçük uçak pilotları için yaygın olmadığını, çünkü genellikle yeterli olmadığını belirten birkaç izleyici tarafından çürütüldü. oda.

İşleri daha ilginç hale getirmek için, Federal Havacılık İdaresi şimdi kazayı araştırıyor, havacılık sitesi AVweb’i raporlar. Ajans Pazartesi günü çıkışa verdiği demeçte, “FAA bu olayı araştırıyor” dedi ve daha fazla yorum yapmayı reddetti. Orada yapılacak fazla bir şey olmasa da, federal yetkililerin kapsamlı bir soruşturması, bir uçağın arızalı olup olmadığını veya bir şekilde kasıtlı olarak sabote edilip edilmediğini söyleyebilmelidir.

Nihayetinde, Jacob ya vahşi bir hayattan oldukça şaşırtıcı bir şekilde kurtulan masum bir adamdır. uçak kazası ve şimdi paranoyak bir YouTube çetesi tarafından haksız yere teşhir ediliyor, veya o’Etkileyenlerin yaptığını yapan bir sosyal medya fenomeni: pDikkat çekmek ve görüntülerin içeri girmesini izlemek için tamamen sansasyonel numaralar.

Yangına yakıt eklemek, Jacob’ın aslında bir uçak kazasını taklit etmekle suçlanan ilk etkileyici pilot olmadığı gerçeğidir. Birkaç yıl önce, Eski bir profesyonel kayakçı ve Colorado’da bir spor giyim firmasının sahibi olan David Lesh, pilotluk yapıyordu. bir uçak n’de Half Moon Körfezi yakınındaorther California’da, iddiaya göre motorun durduğu ve onu acil su inişi yapmaya zorladığı zaman. Her şeyin filme alınmış olması ve daha sonra YouTube’a yüklendi birçok kişinin kazayı Lesh’in düzenlediğine inanmasına neden oldu toplamak dikkat onun işi için.genel-7

Bir yanıt yazın