Bu noktaya kadar söylentiler, iPhone SE 2022’nin iPhone SE 2020 ile aynı tasarıma ve 4.7 inç ekrana sahip olacağına işaret ediyordu. Ancak son bilgilere göre yeni iPhone SE, yeni bir tasarıma kavuşacak.

Ancak iPhone SE hattına göre yeni olacak yani ekranın üstünde ve altında devasa çerçeveler tarihe karışacak. Ayrıca kaynak, ekran köşegeninin 4,7 inçten 5,69 inç’e çıkacağını da ekliyor. Aynı zamanda, 2017’den beri amiral gemisi iPhone serisinde öne çıkan ünlü patlamalar ekranın üst kısmında görünecek.

Yeni bilgilere dayanarak, aşağıdaki bilgisayar görüntüleri oluşturuldu. Akıllı telefonun ön yüzünün son birkaç yılda piyasaya sürülen diğer iPhone’larla karıştırılmasının kolay olduğunu görebiliyoruz, ancak yuvarlak kenarlar şüpheli çemberini sınırlıyor. Ve arka panele bakarsanız, her şey yerine oturur.

Çinli kaynaklar, yeni iPhone SE’nin iPhone 13 ile aynı Apple A15 SoC üzerine kurulacağını ve aynı zamanda 5G destekli en ucuz Apple telefonu olacağını doğruluyor.

Beklenmedik derecede büyük bir ekrana ve patlamalara sahip yeni iPhone SE, yüksek kaliteli görüntülerde gösterildi

Bloomberg editörü Mark Gurman’a göre, Apple ilk büyük etkinliğini bu yıl Mart ayında düzenleyecek. Yeni iPhone SE’ye adanacak.

JP Morgan analistleri, yeni 5G iPhone SE akıllı telefonun 399 dolara mal olmasını ve 1,5 milyara kadar yeni Android kullanıcısını çekmeye yardımcı olmasını bekliyor.

.genel-22

Bir yanıt yazın