Resmi olarak 2022’deyiz. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu doğru: Microsoft’un 2021’in sonunda Android 11’i Surface Duo’ya getirme hedefinde başarısız olduğu anlamına geliyor.

Dikkatli okuyucular, Microsoft’un geçtiğimiz Eylül ayında şunları söylediğini hatırlayabilir: “Surface Duo’ya güncellemeler sağlamaya kararlıyız ve Android 11’i bu yılın sonundan önce mevcut müşterilere getirmek için çalışıyoruz.” Tamam, yani şirket tam olarak umut verici 2021’in sonuna kadar Android 11 – ancak ağır bir şekilde ima edilen niyet buydu ve muhtemelen bazı Surface Duo kullanıcılarına çok umut verdi.

Olarak Windows Merkezi İlk bildirildiğine göre, Duo cihazları hala Android 11’i almadı. Bu, bu cihazların sahipleri için hayal kırıklığı olsa da, emsali de yok değil. Güncelleme hıçkırıkları, Android ile kurs için eşittir – her türlü üretici, bunları zamanında çıkarmakta sürekli olarak başarısız oluyor. “Yükseltmelerle ilgili hikaye bugün on yıl öncekiyle aynı: birinci taraf Google cihazları hızla güncelleniyor, geri kalan her şey aylar sürüyor veya hiç güncellenmiyor” diye özetliyor. sınır 2019 bülteninde yönetici editör Dieter Bohn.

Bohn, cihazla ilgili incelemesinde, Microsoft’un ayrıca Duo’nun iki ekranına uyum sağlamak için Android’i ek kontroller ve işlevlerle çalıştırması gerekiyor – bir işletim sistemi olarak Android, “Surface Duo gibi cihazlar için ne yazık ki hazırlıksız”. Böyle bir ürünün piyasaya çıkması biraz zaman alabilir. Yine de Duo kullanıcıları, cihazın 15 ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana büyük yazılım geliştirmeleri almadı – ve bu uzun bir bekleyiş.

Microsoft henüz bir yorum isteğine yanıt vermedi ve Windows Merkezi Soruşturmalarına yanıt olarak “işe yaramaz yorum yok” aldıklarını iddia ediyor. Neyse ki, Windows Merkezi Kaynaklardan, “Surface Duo için Android 11 güncellemesinin gerçekten yapıldığını ve güncelleme Google ve AT&T tarafından onaylandıktan sonra kullanıma sunulması gerektiğini” duydu.genel-2

Bir cevap yazın