elma kısa süre önce silikon uçlar olmadan yeniden tasarlanmış AirPods Pro’ya benzeyen 3. nesil AirPod’ları piyasaya sürdü. Yeni kulaklıklar teknoloji devinden sezgisel kuvvet sensörü, uzaysal ses, daha kısa gövde, Uyarlanabilir EQ ve diğer birkaç yükseltme ile birlikte gelir. Apple’ın akustikten sorumlu başkan yardımcısı Gary Geaves, What HiFi ile yaptığı röportajda, şirketin şu anda Bluetooth teknoloji, ancak kulakiçi kulaklıkları için daha fazla bant genişliği elde etmek istiyor.

“Açıkçası kablosuz teknoloji, bahsettiğiniz içerik dağıtımı için kritik öneme sahip” diyor ve “aynı zamanda başınızı hareket ettirdiğinizde aldığınız gecikme miktarı ve eğer bu çok uzunsa, başınızı hareket ettirdiğiniz ile başınızı hareket ettirdiğiniz zaman arasındaki gecikme miktarı gibi şeyler” diyor. sesin değişmesi veya sabit kalması, kendinizi oldukça hasta hissetmenize neden olur, bu nedenle Bluetooth teknolojisinden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çok sıkı konsantre olmalıyız ve en üst düzeye çıkarmak veya bazılarını aşmak için oynayabileceğimiz birkaç numara var. Bluetooth’un sınırları. Ancak daha fazla bant genişliği istediğimizi söylemek doğru olur ve… Tam orada duracağım. Daha fazla bant genişliği istiyoruz”, Geaves, Bluetooth’un Apple’ın donanımını geri tutup tutmadığı ve boğucu olup olmadığı sorulduğunda HiFi Nedir? ses kalitesi.

Yönetici ayrıca AirPods 3’ün tamamen “oldukça karmaşık bir akustik sisteme” entegre edilmiş “çok düşük distorsiyonlu” bir hoparlör içeren özel yapım bileşenlerle üretildiğini söyledi. Yeni kulakiçi kulaklıklar, AirPod’ların kullanıcının kulağına nasıl oturduğuna bağlı olarak sesi gerçek zamanlı olarak ayarlayan Adaptive EQ özelliğine sahiptir. İçe bakan bir mikrofon sesi izler ve ardından Adaptive EQ, uyumdaki farklılıklar nedeniyle kaybolabilecekleri hesaba katmak için düşük ve orta frekansları ayarlar. Kulakiçi kulaklıklar ayrıca özel bir sürücüye ve birlikte net, temiz yüksek frekanslarla güçlü bas ürettiği iddia edilen yüksek dinamik aralıklı bir amplifikatöre sahip.

H1 çipi tarafından desteklenen AirPod’lar, Uzamsal Ses desteği ile birlikte gelir. Kulakiçi kulaklıklar, Adaptive EQ ile ses sağlamak için hesaplamalı ses kullanır ve kullanıcıların Apple cihazlarında dinamik kafa takibi ile birlikte Apple Music, filmler ve TV şovlarında Dolby Atmos özellikli uzamsal sesin keyfini çıkarmasına olanak tanır.

FacebookheyecanLinkedin


.genel-9

Bir yanıt yazın