Victoria 3 1.7 ve Sphere of Influence genişlemesi çok yakında, bu nedenle Paradox Interactive bize ücretsiz yamadan neler bekleyebileceğimize dair en iyi bakış açısını verdi. 1.7’de neredeyse 100 yeni tarihi figür, bir dizi yeni özellik ve çok sayıda yeniden çalışma bulunacak.

Victoria 3’e 1.7 ve Sphere of Influence DLC ile birlikte çok sayıda yeni mekanik ve değişiklik geliyor; aşağıda strateji oyununun ücretsiz güncellemesinin öne çıkan bazı noktalarını bulacaksınız. Burada yeni sistemler ve eski mekanizmaların yeniden işlenmesi devreye giriyor, bu da size daha fazla kontrol ve bazı durumlarda başa çıkabileceğiniz ekstra değişkenler sağlıyor.

Tanınma Kazanmak, Victoria 3’teki tanınmayan büyük güçler için 1.7’de eklenen yeni bir günlük girişidir. Bu, kişi başına düşen GSYİH’nızı ilk 20’ye sokmak gibi ilerleme çubuğunu dolduran bir dizi eylemle, büyük güç statüsü elde etmenin diplomatik bir yöntemidir. Diplomatik sekmesi artık konularınızı yönetmenize izin verecek ve sağ tıklama bağlam menüleri, açılır menülerle dağınıklıktan arındırıldı.

Ayrıca, binalarınızın her biri hakkında size bilgi veren ve kolay gezinme için bir dizi filtre kullanarak inşa ettiğiniz her şeyi sıralamanıza olanak tanıyan yeni bir bina kaydı da bulunmaktadır. Mod oluşturucu ‘GalacticCactus’ sayesinde Herbert Kitchener gibi 85 tarihi karakter eklendi.

Victoria 3’ün mal akışı da büyük bir revizyona tabi tutuldu; 1.7’de haritada konumlar arasında oklar görüyorsunuz; her biri kaynakların nereden geldiğini, bitmiş ürünün nereye gittiğini ve kârların nereye gönderildiğini gösteriyor.

Diplomatik Katalizörler, olumlu ya da olumsuz olaylardan kaynaklanan bir diğer yeni özelliktir ve bu olaylar gerçekleştikten sonra potansiyel olarak siyasi lobiler oluşabilir. Dolayısıyla, dünyada çıkar gruplarının birlikte lobi oluşturduğu olaylar meydana gelebilir ve onların çıkarına ya da aleyhine nasıl davrandığınız, onların size ve ulusunuza nasıl davrandığını etkiler.

YouTube Küçük Resmi

Yeni özellik yığınına Ekonomik Bağımlılık eklenir ve tabi ulusların hükümdarın pazarına ne kadar bağımlı olduğunu belirler. Tebaanın durumu ne kadar iyiyse, onların yönetici ulustan kaçma eğilimlerini belirleyen özgürlük arzusu değeri de o kadar düşük olur.

Kapitalistler ve aristokratlar artık doğrudan binalarınızda çalışmadıkları, bunun yerine kendi malikanelerinde ve finans bölgelerinde ikamet ettikleri için bina mülkiyeti de değişti. Mülkiyet artık bina başına esasına göre işliyor ve yapılar artık işçi mülkiyetinde, özel mülkiyette veya ülke mülkiyetinde olabiliyor ve her biri yapıyı kontrol eden tarafa fayda sağlıyor.

Hem ücretsiz Victoria 3 1.7 güncellemesi hem de premium Sphere of Influence genişletmesi 24 Haziran Pazartesi günü yayınlanacak. Tüm değişiklikler ve iyileştirmeler geliştirici günlüğü 122’de bulunabilir. buradaki makale.

Victoria 3 başlangıç ​​kılavuzumuz siz yeni oyuncuların 1.7’den önce başlamasına yardımcı olabilir; Aksi takdirde PC’deki en iyi büyük strateji oyunlarına ilişkin seçimlerimiz yama çıkana kadar sizi meşgul edebilir.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2