Susanna Clarke'ın 2020 romanı Piranesi'nin kapak resmi.

Resim: Bloomsbury

2020’de İngiliz yazar Susanna Clarke ikinci romanını yayınladı: Piranesi. Hugo Ödüllü ilk çıkışından bu yana 15 yıldan fazla zaman geçtiği göz önüne alındığında Jonathan Strange ve Bay Morrell, O zamanlar kitabın gelişi büyük bir olaydı ve tıpkı Garip daha sonraydı TV’ye uyarlandı, Piranesi filme geliyor

Hafta başında açıklandığı gibi Laika, popüler fantastik romanın animasyonlu bir versiyonunu ele alıyor. Projenin başlığı şu şekilde: yaban arısı yönetmen Travis Knight şu anda stüdyonun 2025 filmi üzerinde çalışıyor Wildwood. ile zamanında Piranesi Onun için “çok değerli” olan Knight, Clarke’ın ikinci sınıf romanını beyazperdeye taşımayı “keyifli bir deneyim” olarak nitelendirdi. “Tüm zamanların en sevdiğim yazarlarından biri” diye ekledi. “Susanna güzel, yıkıcı ve nihayetinde yaşamı onaylayan bir sanat eseri yarattı. [in Piranesi]ve evi olarak LAIKA’yı seçtiği için çok mutluyum.”

Alternatif bir gerçeklikte geçen, Piranesi Zamanla insanların anılarını yavaş yavaş silen, genişleyen bir evreni içeren bir evin içinde hapsolmuş adı geçen bir anlatıcıya odaklanıyor. Piranesi’nin araştırma notları aracılığıyla evin içindeki sonsuz gibi görünen koridorları keşfetmeye devam ediyor ve kendi araştırmaları için iki haftada bir ziyarete yardım eden The Other adında bir adamla yolları kesişiyor. Kitap, yayınlandıktan sonra oldukça iyi eleştiriler aldı, New York Times’ın en çok satanları arasına girdi ve sonunda BBC radyosunda çalındı.

Eğer hayranı iseniz Piranesi kitap, umarım bu sizin için iyi bir haberdir. Kötü haber mi? Bununla ilgili herhangi bir şey görmemiz veya duymamız biraz zaman alabilir: sonra Yabani orman Gelecek yıl vizyona girecek olan Knight’ın aynı zamanda stop-motion neo-noir’u yönlendirmesi de sağlandı Gece Bahçıvanı, ve sonunda Mattel’in yönetmenliğini yapmak üzere canlı aksiyona geri dönüyor. uzun süren gebelik uyarlanması Evrenin Efendileri. Başka bir deyişle, belki de kitabı yeniden okumanızı (veya ilk okumanızı) buna göre planlayabilirsiniz, en azından bir tanıtım posteri veya fragmanı internete düşene kadar.

[aracılığıyla[viaİmparatorluk]


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret Ve Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi Ve Yüzüklerin Efendisi: Gücün Yüzükleri.genel-7