Neşe dolu? Mest olmus? Mutlu mu? İstediğini al.

Pixar’ın İçten Dışa 2 Yurt içinde 100 milyon dolar, yurt dışında ise 164,4 milyon dolar gibi rekor hasılat elde ederek ikinci hafta sonunda pazar gününü 724,4 milyon dolar bilet satışıyla tamamlayarak yılın en çok hasılat yapan filmi oldu. Dune: İkinci Bölüm (711. milyon dolar).

13 yaşındaki bir kızın içindeki duyguları konu alan animasyonlu destek direği, yurt içi gişede gösterime girdiği ikinci hafta sonunda 90 milyon dolar veya daha fazla kazanan sadece bir avuç elit film arasında yer alıyor. İçten Dışa 2 yurt içinde herhangi bir animasyon filmi arasında en büyük ikinci sınıf gösterimini elde etti ve bu tür dev filmlerin ardındaki herhangi bir film arasında yedinci en büyüğü oldu. İntikamcılar, Yıldız Savaşları Ve Jurassic Kelime seri. Hatta fazlasını kazandı Barbieİkinci çıkışında 93 milyon dolar hasılat elde etti.

İçten Dışa 2Kuzey Amerika’da gişe hasılatı 355,2 dolarken yüzde 35 gibi çok az bir düşüşle tarihte 150 milyon dolar ya da daha fazla gişeyle açılan filmler arasında en iyi rakam oldu. Yüzde 40’ta, Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor daha önce bu ayrımı yapmıştı. Yurtdışı, İçten Dışa 2 369,4 milyon dolar hasılat elde etti ve henüz açılmamış büyük pazarları var. İkinci haftasonunda sadece yüzde 22 düştü ve hem Brezilya’da hem de İspanya’da sektörün tüm zamanların en büyük ikinci açılışına imza attı.

Film, Pixar için büyük bir geri dönüş anlamına geliyor ve o günden bu yana çekilen ilk film olacağı neredeyse kesin. Barbie küresel gişede 1 milyar dolarlık kulübe katılmak.

Sayesinde İçten Dışa 2 ve ayrıca Sony’nin Kötü Çocuklar: Sür ya da ÖlWill Smith ve Martin Lawrence’ı yeniden bir araya getiren filmin gişesi dramatik bir gerilemenin ardından bu yıl ilk kez toparlandı. Genel yurt içi gelir, üst üste iki hafta sonu boyunca geçen yıla göre ilk kez arttı.

Kötü Çocuklar 4 Pazar gününe kadar yaklaşık 150 milyon dolar, yani 146,9 milyon dolarlık yurt içi toplam rakama karşılık üçüncü haftasonunda tahmini 18,8 milyon dolarlık taşımayla Kuzey Amerika’da kolayca 2 numarada kaldı. Sadece yüzde 44 düştü.

Yeni teklifler arasında Focus Özellikleri ve Yeni Regency’ler yer alıyor. Bisikletçiler Beklentilerin en üstünde olan 10 milyon dolarla üçüncü sırada açıldı. Jeff Nichols’un yönettiği film, 1960’larda bir motosiklet çetesinin yükselişini ve düşüşünü konu alıyor ve başrollerde Austin Butler, Jodie Comer ve Tom Hardy yer alıyor. Focus’un pazarlama ekibi, özellikle ülkenin orta kesimlerinde yaşlı erkekleri elde etmeyi başardı.

Russell Crowe’un başrol oyuncusu Şeytan çıkarma ülke çapında da açıldı, ancak fazla iş yaratmayı başaramadı. Film, Miramax’tan tahminen 2,4 milyon dolara açıldı; bu, Crowe’un kariyerindeki en kötü geniş çaplı lansmanlardan biri. D Sinema Skoru ile ödüllendirilen filmde Crowe, son korku filminin setinde mantıksız davranışlar sergilemeye başlayan ve kızını daha kötü bir şeyin olup olmadığını araştırmaya sevk eden bir aktörü canlandırıyor.

Özel gişe de manşetlere taşındı.

Yorgos Lanthimos’un son filmi Nezaket ÇeşitleriNew York ve Los Angeles’ta beş noktada açıldı. İlk gösterimi Cannes Film Festivali’nde yapılan filmde Jesse Plemons, Emma Stone, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Joe Alwyn, Hong Chau ve Mamoudou Athie yer alıyor. Nezaket Çeşitleri sınırlı bir gösterim için sinema başına ortalama 70.000 ABD doları olduğunu bildiriyor; bu, yılın bugüne kadarki en iyi ortalaması.

Film yapımcısı Josh Margolin’in Thelma o da açıldı ama genişlemeyi tercih etti. Özel fotoğraf 2,2 milyon dolar hasılat elde etti. Magnolia, bu yılın Sundance Film Festivali’nden Haziran Squibb komedisinin Kuzey Amerika haklarını aldı. Squibb, Fred Hechinger ve merhum Richard Roundtree’yle birlikte rol alıyor.

Gelmek için daha fazla.sinema-2