Geçtiğimiz birkaç gün içinde çevrimiçi olarak paylaşılan yeni Elden Ring modları, Shadow of the Erdtree genişletmesinin zorluğunu daha kolay yönetilebilir hale getirdi ve temel oyunun görsellerini önemli ölçüde iyileştirdi.

İlk mod, Erdtree Gazeteci Modunun Gölgesi, Kızıl Amber Madalyonunu Gazeteci Modunda alınan tüm hasarı %50 azaltacak ve Araştırmacı Modunda hasarı tamamen ortadan kaldıracak şekilde ayarlar. Her Elden Ring modunda olduğu gibi, bu modu kullanmak için çevrimdışı başlatıcıyı kullanmanız gerekecek.

İkinci yeni Elden Ring modu, Sonsuz detay, herhangi bir oynanış ayarı getirmez ancak bunun yerine LOD’yi azaltarak/ortadan kaldırarak, çizim mesafelerini artırarak, çıkartmaları, ışık mili kalitesini, alan derinliğini, suyu ve daha fazlasını iyileştirerek oyunun görsellerini geliştirir. Aşağıdaki ekran görüntülerinde görüldüğü gibi, bu değişiklikler görsellerin iyileştirilmesinde uzun bir yol kat ediyor, ancak yalnızca ileri teknoloji PC’lere sahip olanlar bu iyileştirmelerin kabul edilebilir bir performansla keyfini çıkarabilecekler. Ne yazık ki mod, oyunun yalnızca önceki sürümü olan 1.10.1 ile uyumludur ve en son sürümü olan 1.12 için henüz güncellenmemiştir.

FromSoftware tarafından geliştirilen bir oyunun zorluğunu azaltmak genellikle iyi bir fikir olmasa da, birisinin neden Elden Ring: Shadow of the Erdtree genişletmesini biraz daha kolaylaştırmak istediğini kesinlikle anlayabiliyorum, çünkü oyuncu kendi kendine yetene kadar tüm düşmanlar oldukça sert vuruyor. Scadutree Kutsaması mekanizmalarından yararlanmak için yeterli Scadutree Parçası topladı. Bununla birlikte, yüksek zorluk seviyesini yönetebilirseniz, incelememde vurguladığım gibi, son yıllarda piyasaya sürülen en iyi aksiyon rol yapma oyunlarından biri için mümkün olan en iyi sonucu genişletmede bulacaksınız.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17