Hornsent’in Elden Ring’deki görevi nasıl tamamlanır? Gölge Ülkesinde pek çok yeni NPC var ve bunların her biri gizemli olduğu kadar gizemli de. Görevlerini tamamlamak çok fazla tahmin gerektirir ve bu aynı zamanda Hornsent (veya diğer bazı NPC’lerin ona verdiği adla “boynuzlu”) için de geçerlidir. Neyse ki biz de devam ettik ve onun intikam arayışı hakkında bilinmesi gereken her şeyi derledik.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree’deki diğer büyük yan görev, Hornsent’in görevinde dallara ayrılan İğne Şövalyesi Lena’yı içeriyor, bu yüzden Leda görev rehberine bir göz atmayı unutmayın. Aksi takdirde, Altın Su Aygırı boss kılavuzunu ve Kazıklı Messmer boss kılavuzunu okumak isteyeceksiniz çünkü kartlarınızı doğru oynarsanız Hornsent her ikisinde de yardımcı olabilir.

Elden Ring Hornsent’i nerede bulabilirim?

Hornsent, tamamen DLC’nin içinde yer alan Land of Shadow’daki birkaç yerde bulunur. Hornsent’le oldukça erken tanışacaksınız ve o, son boss’un huzuruna çıkacak – eğer onu öldürmediyseniz tabii. İşte yerleri:

 • Üç Yollu Grace Bölgesi. İlk Gravesite Ovası’nın hemen kuzeyinde yer alan bu Grace Bölgesi, Hornsent’i ilk bulacağınız yerdir.
 • Grace Otoyol Çapraz Sitesi. Bu Lütuf, Ensis Kalesi’nin kuzeyindedir.
 • Gölge Grace’in Ana Kapısı Bölgesini Koruyun. Gölge Kalesi’nin ana girişine girdikten sonra Altın Su Aygırı’na karşı size yardımcı olması için Hornsent’i çağırabilirsiniz.
 • Gölge Kalesi. Hem kendisinin hem de Leda’nın görevini ilerlettiyseniz, Grace’in Ana Kapı Plaza Bölgesi’ne inen merdivenlerin yakınında bir çağrı işareti bulacaksınız.
 • Gölge Kalesi. Leda konusunda onun yanında yer aldıysanız Kazıklı Messmer’in boss odasında bir çağrı işareti bulacaksınız.
 • Messmer’in Karanlık Odası Lütuf Sitesi. Kazıklı Messmer’ı yendikten sonra onu Messmer’in tahtının önünde bulacaksınız.
 • Bud Kilisesi. Hornsent, Tomurcukların Azizi Romina boss dövüşünden önce sizi istila edecek.
 • Eğer istilayı kaçırırsanız oyun sonunda Hornsent sizi Etir-llim’de istila edecektir.

Elden Ring'deki haberci boss dövüşü sırasında gönderilen boynuzları çağırmak

Elden Ring Hornset’in görevi nasıl tamamlanır?

Hornsent ile ilk olarak Üç Yollu Grace Bölgesi’nde, devasa bir taş kemerin ve Miquella’nın parlayan haçlarından birinin yakınında buluşacaksınız. Redmane Freyja da yakındadır. Hornsent size Gravesite Plains bölgesindeki bilinen Miquella haçlarının yerlerini ortaya koyan bir Haç Haritası verecektir; ancak arayışını ilerletmek için hepsini bulmak gerekli değildir.

Üç Yollu Haç’ın kuzeydoğusundaki büyük köprünün karşısında bulunan Ensis Kalesi’ni temizlediğinizde (veya doğusundaki Kınama Kalesi’nden geçerek burayı tamamen atladığınızda), Hornsent Karayolları Grace Bölgesi’ne taşınacaktır. Miquella’nın üç haçının daha yerini ortaya çıkaracak Yeni Haç Haritasını almak için onunla burada konuşun.

Grace Otoyolu Çapraz Bölgesi’nin hemen kuzeyindeki Gölge Kalesi’ne yaklaşın. Parçalayıcı bir ses duyacaksınız ve “Bir yerlerde büyük bir rune kırıldı…” mesajı belirecek. Highroad Cross Site of Grace’e dönün ve hem Hornsent hem de Leda ile konuşun. Leda, Miquella’ya karşı çıkanları yok etmeye yemin edecek ve kimden şüphelenebileceğinizi sorduğunda, ne seçerseniz seçin, ilk hedefi Hornsent’tir.

Uzaktaki büyük Fırın Golemini geçen Gölge Kalesi’nin ana girişinden devam edin. Gölge Kale’ye girmenin doğudaki Bonny Köyü’nden geçmenin başka bir yolu daha var; ancak bu rota Hornsent’in arayışını daha yakından yansıtıyor. Grace’in Ana Kapı Bölgesinde, Altın Su Aygırı’nın boss odasına açılan devasa kapının her iki yanında hem Redmane’nin hem de Hornsent’in çağrı işaretlerini bulacaksınız. Onu seçmeniz önemli değil.

Su aygırını yenin ve bölüm sonu canavarı odasından doğuya doğru ilerleyin, küçük Vulgar Milis düşmanlarının onları koruduğu tekne benzeri yapıların bulunduğu bir alana ulaşana kadar ilerleyin. Grace Ana Kapısı Bölgesi’ne giden kestirme yola inen merdivenlerin yakınında iki çağrı işareti bulacaksınız: biri Leda’ya, diğeri Hornsent’e yardım etmek için. Tam konum için aşağıdaki resme bakın:

leda ve hornsent çağrı işaretlerinin yerini gösteren turuncu bir ok

Leda’ya yardım etmeyi seçerseniz aşağıdakiler gerçekleşir:

 • Hornsent’i öldürüp görev serisini sonlandıracaksıneşyalarını kazanıyor:
  • Falx kavisli kılıç
  • Tırtıl Maskesi
  • Örgülü Kordon Bornoz
  • Örgülü Kol Sargıları
  • Kirli Peştamal
 • Leda sana Highroad Cross Site of Grace’de Yırtan Çapraz Ağaç tılsımını verecek. Dash saldırılarını güçlendirir.

Hornsent’e yardım etmeyi seçerseniz aşağıdakiler gerçekleşir:

 • Leda, DLC’nin sonuna kadar ortadan kaybolacak.
 • Hornsent size Ash of War: Swift Slash’ı hediye edecek
 • Leda, Leda’nın Rune’unu düşürecek.
 • Hornsent, Messmer the Impaler boss dövüşünde çağrılabilir hale gelir.
 • Leda’nın Ansbach’ı öldürmesine yardım edemeyeceksin.

Hornsent’in tarafını tutarsanız daha sonra Leda’nın Zırhını ve Leda’nın Kılıcını alabileceğinizi unutmayın. Ayrıca sizi istila edeceği için zırhını ve kılıcını da alabilirsiniz. Ancak Yırtan Çapraz Ağaç Tılsımı ve Misilleme Çapraz Ağaç Tılsımı’nı alamazsınız. Leda’nın yanında olursanız Ash of War: Swift Slash’ı alamayacaksınız.

Hornsent’e yardım ederseniz Messmer the Impaler boss dövüşü için çağrılmaya hazır hale gelecektir. Falx kılıçları, bu zorlu boss’un kanama durumunu geliştirmenize yardımcı olabilir. Bundan sonra Bud Kilisesi’ne ulaşana kadar onu bir daha göremeyeceksiniz. Romina, Saint of the Bud boss savaşı öncesinde Hornsent sizi istila edecek. Hornsent zorlu bir düşman değil; ancak, fırsat bulursa üzerinize kanamayı oldukça hızlı bir şekilde biriktirebilir; bu nedenle, çok fazla darbe almamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Onu yendikten sonra zırhını, silahını kazanacaksınız ve görevi tamamlanacak.

Ancak Messmer ile savaşmayı atlayıp önce Bud Kilisesi’ne giderseniz burada Hornsent ile savaşmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun yerine oyunun sonuna doğru Needle Knight Leda’ya karşı boss savaşı sırasında sizi istila edecek ve bu yüzleşmeyi daha da zorlaştıracak.

Bize göre hem Leda hem de Hornsent pek iyi insanlar değiller ama onu hayatta tutmanın ödülü onu öldürmekten daha iyidir. Hangisini seçerseniz seçin, bu son derece zorlu DLC’yi atlatmak için kesinlikle çok fazla yardıma ihtiyacınız olacak. Her şeyden önce, olabileceğinizin en iyisi olduğunuzdan emin olmak için tüm Scadutree Fragment konumlarını kontrol etmelisiniz. Ve eğer bu yeterli değilse, biraz daha uysal bir alternatif için PC’deki en iyi Soulslike’lara göz atın.oyun-2