Elden Yüzüğü Erdtree’nin Gölgesi FromSoftware’in başyapıtının Steam listelerinde hızla yükseldiğini gördü, ancak görünen o ki bu, en çok oynanan oyun sıralamasında yer alması ve hatta 2022’de piyasaya sürülmesinin doruklarına ulaşması için yeterli olmadı. Bazı PC oyuncuları FromSoftware’i çağırıyor Performans sorunlarını ve genel dengelemeyi düzeltmek için DLC, hala inanılmaz derecede iyi performans gösterse bile, lansman hafta sonu sıçramasını yapmaktan geri kalmış gibi görünüyor.

Elden Ring, Shadow of the Erdtree sayesinde Steam listelerinde yükselişe geçti. Bu kadarı bekleniyordu; en çok oynananlar listesinde rahat bir şekilde ikinci sıraya yükseldi, Dota 2 ve PUBG gibi en iyi ücretsiz oyunların önünde yer aldı ve hatta kısa bir süreliğine Banana’yı geride bıraktı ancak Valve’ın güçlü Counter-Strike 2’sine pek ulaşamadı. Hafta sonu yaklaşık 780.000 eşzamanlı oyuncunun yer aldığı DLC, oyuncu tabanının son haftalarda ortalama 100.000’den yükseldiğini gördü.

Bununla birlikte, 2022’de Steam’deki çıkış zirvesi 950.000 ile şaşırtıcıydı ve hafta sonu boyunca DLC’nin bir milyona ulaşacağını umarak sayıları sürekli kontrol etsem de bu henüz gerçekleşmedi. RPG için hala yeni bir zirve görebiliriz, ancak Shadow of the Erdtree’nin ilk hafta sonu yaklaşırken bu ihtimal azalıyor; yine de yanıldığımı kanıtlamak isterim.

DLC şu anda dünyanın en çok satan ürünü, hatta her zaman var olan Steam Destesini bile tahtından indiriyor, ancak sonunda Gölgeler Ülkesi’ne daha az sayıda oyuncu giriştiğinden, listenin yavaş yavaş düşeceğinden eminim.

Erdtree’nin Elden Ring Shadow’u da hafta sonu Steam’de ‘karışık’ bir reytinge düştü ve oyuncular genel olarak performans ve dengeleme sorunlarına değindiler. Ana oyun hala ‘çok olumlu’ durumda, ancak DLC o kadar şanslı değil.

YouTube Küçük Resmi

FromSoftware başka bir Elden Ring DLC’si yapmıyor ve bunun yerine bir sonraki adıma odaklanıyor, bu da bana stüdyonun bir sonraki projesinin bu başarının doruğuna ulaşıp ulaşmayacağını merak etmemi sağlıyor. Bir açık dünya RPG’si olarak Elden Ring, FromSoftware’in meydan okuma tutkusunu bugüne kadarki tüm oyunları arasında en fazla özgürlükle birleştirerek muazzam bir ana akım çekiciliğe sahipti. Bu mükemmel bir fırtınaydı ve takımın sırf bunun uğruna aynı şeyi tekrar yapmasını istemesem de, bir sonraki oyunun nereye varacağını merak etmeme neden oluyor.

En iyi Elden Ring yapılarının tümü, zorluk yaşıyorsanız Shadow of the Erdtree’yi aşmanıza yardımcı olacak, ayrıca temel oyundaki tüm Elden Ring Ashes of War ve DLC size çok ihtiyaç duyduğunuz yedeklemeyi sağlayacak.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2