Doctor Who'da On Beşinci Doktor ve Ruby Sunday.

Resim: BBC

BBC, Doktor’u canlandırmak için ne zaman yeni bir oyuncu getirse, açılış töreni yapılıyor. Doktor Kim sezon (ve herhangi tatil spesiyalleri ondan önce gelenler) arkalarında ağırlık taşırlar.

Aynı durum yeni sezon için de geçerli Ncuti Gatwa On Beşinci Doktor olarak dizide başka beklentiler de vardı. Bu sadece serinin genel olarak 40. sezonu değildi, aynı zamanda önceki dizi yapımcılarının da geri dönüşünü gördü. Russell T. Davies Ve Steven Moffat—ikincisi yalnızca tek bir görev için yazarlık görevinde— ve Disney+’ta ilk kez sahneye çıktı. Bu, bırakın bu kadar büyük bir tür devini, aynı zamanda Doktor’u oynayan ilk Siyah adamı da tanıtan bir dizi için bile çok fazla yük demektir. Gatwa’s Fifteen’in Doktor saniyeleri için geri dönen David Tennant’a yardımcı karakter olarak nasıl tanıtıldığı göz önüne alındığında, onun ilk sezonunda nasıl bir performans sergileyeceği biraz belirsizdi.

Bu hafta sonu itibariyle, gösteri tatile özel ve 2025’teki yeni sezon için tam olarak geri dönene kadar işler sona erdi. Arkadaş!) Gösteri pek sıcak görünmüyor olsa da derecelendirme açısındanİzleyicilerin Gatwa’nın Doktor yorumuna ne kadar ilgi duyduğu göz önüne alındığında bu pek de önemli olmayabilir. Hafta başında Davies’e göre özellikle genç izleyiciler diziden gerçekten hoşlanıyor gibi görünüyor ve bu izleyiciler onun bakış açısına o kadar kapılmış olabilirler ki sırf kimin takip ettiğini görmek için serinin ömür boyu hayranları haline gelebilirler. Ve bizim olarak özetler bazı noktalarda düzensiz olsa da bu sezonun güzel bir sezon olduğunu belirtmiştik.

Bu amaçla, en yeni sürüm hakkında ne düşündüğünüzü bilmek istiyoruz. DSÖ mevsim. Onu sevdim, nefret ettim, nerede iyileştirilmesi gerekiyor? Tüm bunlar hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Pazartesi günkü sezon finali “Empire of Death” hakkındaki özetimize bakın.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret Ve Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi Ve Yüzüklerin Efendisi: Gücün Yüzükleri.genel-7