Yeni bir telefona ihtiyacınız var ama 200 dolardan fazla harcamayı göze alamıyor musunuz? Endişelenme! Çok sevilen Moto G Power 5G (2023), nakit sıkıntısı çeken kullanıcılar için hâlâ gerçekleşen bir hayal. Bu telefon bir süredir Amazon’da yaklaşık 300 dolarlık MSRP’sinden 100 dolar düştü, ancak bu anlaşmanın (en azından şimdilik) ayrılmaya niyeti yok gibi görünüyor.

Merak ediyorsanız, telefonun resmi Motorola mağazasında biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik Best Buy bile size Amazon kadar cömert tasarruflar sağlamaz. Cihazı yalnızca 70 $ indirimli fiyatla satıyor. Ancak yeni cihazınızı hemen etkinleştirirseniz, 170$ tasarruf edebilirsiniz. Yine de bir aktivasyon ücreti ödemeniz gerekir.

Bu 5G özellikli Motorola telefon, Galaxy S24 Ultra kadar parlak ve gösterişli olmayabilir ancak fiyat aralığında oldukça iyi. Sadece harika bir pil ömrüne sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda 6,5 ​​inçlik ekranı da 120Hz yenileme hızlarını destekliyor. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Google’ın en iyi bütçeli telefonlarından bazıları 90Hz yenileme hızlarına sahiptir (ör. Pixel 7a).

Dahası, kart üzerinde 256 GB dahili depolama alanınız ve bir microSD kart yuvanız var; Pixel seçeneği ise iki kat daha az yerleşik depolama alanıyla geliyor ve genişletmeler için bir yuva yok. Öte yandan Motorola cihazının kullandığı MediaTek işlemci Tensor G2 kadar iyi değil. Ancak bunu çok fazla dert etmiyorsanız, G Power 5G’nin paranızın karşılığında size vereceklerinden oldukça memnun olmalısınız.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, bu köpek yavrusu zaten Moto G Power 5G (2024) gözünde bir halefi memnuniyetle karşıladı. Ancak yeni sürümün (aynı liste fiyatıyla) yakın zamanda 100$ indirimle gelmesi pek olası değil. Ayrıca eski modelle aynı 16 MP ön kameraya ve arka tarafta da benzer 50 MP ana sensöre sahip.

Bunu size neden söylüyoruz? Çünkü 2023’te piyasaya sürülen model, paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. Size uygun olabileceğini düşünüyorsanız Amazon’un fırsatından yararlanın. Doğru, bir süredir yayında, ancak satıcı yine de herhangi bir zamanda fişini çekebilir.telefon-1