Cupertino teknoloji devi, en son WWDC etkinliği sırasında, AirPods Pro 2’nin Siri ile etkileşime geçmesi için yenilikçi hareket kontrolleri de dahil olmak üzere mevcut AirPods Pro serisi için yakında çıkacak yazılım özelliklerini açıkladı. Ancak şirket bir sürprizi gizli tuttu.

Yeni AirPods Pro beta özelliği, kullanıcıların gürültü engellemeyi özelleştirmesine olanak tanıyor

En yeni AirPods beta ürün yazılımında, Apple kontrolleri değiştiriyor kullanıcıların gürültü engelleme özelliğini özelleştirmesini kolaylaştırmak için. AirPods Pro kullanıcıları şu anda gürültü engellemeyi açıp kapatabilir ve uyarlanabilir sesi kullanabilir. İkincisi, etrafınızda olup bitenlere bağlı olarak Şeffaflık modunu ve Aktif Gürültü Engellemeyi otomatik olarak ayarlar. Bu, dışarıdaki seslerin ne zaman içeri girmesine ve ne zaman dışarıda tutulması gerektiğini bilen akıllı bir ses asistanına sahip olmak gibidir.

Yani AirPods Pro, çevrenizin ne kadar sessiz veya gürültülü olduğuna bağlı olarak gürültü engellemeyi zaten ayarlıyor. Ancak bu otomatik olarak gerçekleştiği için her zaman istediğinizi elde edemezsiniz. Yeni ürün yazılımının düzeltmeyi amaçladığı şey tam olarak budur.

Bu yükseltme, tabiri caizse kullanıcıları sürücü koltuğuna oturtuyor. Özelleştirilebilir Uyarlanabilir Ses, iptal düzeylerini beğeninize göre ayarlamanıza olanak tanır. Beta sürümü, varsayılan, daha az gürültü veya daha fazla gürültü arasında geçiş yapabileceğinizi gösterir.

Bu ürün yazılımı güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir tarihimiz yok. Ancak bu, çağrıları reddetmek veya kabul etmek için başınızı sallamak veya sallamak gibi harika yeni özelliklerin yanı sıra daha önce bahsedilen yeni Siri etkileşimlerini ekleyen aynı güncellemedir. Apple, WWDC açılış konuşmasında bu güncellemeyi büyük ölçüde abarttı, bu nedenle sonbaharda iOS 18 ile gelmesi güvenli bir bahis.

AirPods Pro’da gürültü engellemeyi ayarlayabilmek memnuniyetle karşılanan bir gelişmedir ve size tüm ses deneyiminiz üzerinde daha fazla kontrol sunar.telefon-1