Nvidia DLSS teknolojisi oyunlarda görüntü çözünürlüğünü artırabilir ve üçüncü nesilde tüm çerçevelerin çizimini tamamlayabilir. Bundan sonra işlerin daha da ilginç olabileceği ortaya çıktı ve şirketin başkanı Jensen Huang bundan bahsetti.Nvidia’nın başkanına göre, gelecekte video kartları karakter oluşturmanın yanı sıra dokular ve tüm nesneler oluşturmayı bile öğrenecek.

Gelecekte dokular ve nesneler bile yaratacağız ve nesneler daha düşük kalitede olabilir ancak görünümlerini iyileştirebileceğiz. Oyunlarda da karakterler yaratacağız; ikisi gerçek, geri kalanı uzun vadeli yapay zekalar olabilecek altı kişilik bir grup hayal edin. Oyunlar yapay zeka kullanılarak yapılacak, içlerinde yapay zeka bulunacak ve hatta G-Assist’i kullanarak bilgisayarı yapay zeka bile yapabilirsiniz. PC’nizi oyunda size yardımcı olacak bir yapay zeka asistanı olarak kullanabilirsiniz. GeForce dünyanın en büyük oyun markası, sadece büyüdüğünü görüyoruz ve birçoğunun bir dereceye kadar yapay zekası var. Daha fazla kişinin bunu alması için sabırsızlanıyoruz.

Haung herhangi bir son tarih vermedi, bu nedenle dokuların ve tüm karakterlerin oluşturulmasından önce şartlı bir veya beş yıl olabilir. Ancak genel olarak artık Nvidia’nın ne üzerinde çalıştığını ve oyunlardaki yapay zekanın geleceğinin ne olduğunu biliyoruz.genel-22