Kablosuz müşterilerin yeni telefonlarının maliyetini sübvanse etmek ve büyük oranda indirim almak için iki yıllık sözleşmeler imzaladığı eski günlerde, birçok tüketici iki yılda bir cep telefonlarını yükseltiyordu. Ancak iki yıllık sözleşmenin imzalandığı günler sona erdiğinde, insanlar telefonlarını iki yıldan daha uzun süre kullanmaya başladı ve bugün operatörlerin sunduğu birçok finansman planı 36 ay sürüyor.

Ayrıca Google artık Pixel 8 ve Pixel 8 Pro alıcılarına yedi yıllık Android güncellemesi sunuyor ve Samsung da Galaxy S24 serisini satın alanlar için aynısını yaptı. Artık ihtiyacımız olan tek şey, yeni telefonlarda sundukları garantilerin süresini uzatmak isteyen üreticiler. ABD’de çoğu Android cep telefonu bir yıllık garantiyle gelir, ancak AB gibi bazı pazarlarda akıllı telefon garantisinin minimum süresi iki yıldır.
Kalıplardan çıkmak isteyen Motorola, yeni model için dört yıllık garanti sunuyor. Başına Android OtoritesiMoto S50 Neo, bir yıllık garantiye ve üç yıllık ücretsiz uzatılmış garantiye sahip, düşük kaliteli bir telefondur. Bu, Motorola’nın cihaz için hazırladığı ve Weibo’da yayınlanan bir teaserda açıkça belirtiliyor. İyi haber bu. Kötü haber şu ki, cihaz ve dolayısıyla dört yıllık garanti yalnızca Çin’de sunulacak, ancak bu, gelecekte Lenovo yan kuruluşunun bu cihazı diğer bölgelerde de sunacağını umamayacağımız anlamına gelmiyor.
Moto S50 Neo da vardı Çin’in TENAA sertifikasına sahip 25 Haziran’da yeni Razr 50 ve Razr 50 Ultra modelleriyle birlikte resmi olarak tanıtılacak. S50 Neo, 1080 x 2400 çözünürlüklü FHD+ ekrana sahip olacak ve kaputun altında 2,3 GHz’e kadar saat hızına sahip sekiz çekirdekli bir uygulama işlemcisi (AP) bulunacak. Arka kamera dizilimi ise 50MP ve 8MP kameralardan oluşuyor. Öne bakan 32 MP kamera (2024 Motorola cep telefonlarında standart gibi görünüyor) var ve 5000 mAh pil ışıkları açık tutacak.

Artık telefonları her zamankinden daha uzun süre elimizde tuttuğumuza göre, üreticilerin Motorola’yı takip etmesi ve cihaz sahiplerine daha uzun garantiler sunması mantıklı olacaktır.telefon-1