Bu hafta başında yapılan bir yamada Ubisoft San Francisco, silah ustalığı kamuflajlarının elde edilmesinin artık çok daha uzun sürmesi pahasına silah eklerinin kilidinin açılma hızını değiştirdi. Baş Yapımcı Mark Rubin’in bu değişiklikle ilgili açıklaması mantıklı görünse de, geliştiricilerin bunu geri alacağı ve daha sonra bir sonraki oyun güncellemesinde bazılarının geri döneceği için bunun popüler bir hamle olmadığı görülüyor.

Bu, bir sonraki yamada gelecek bazı değişikliklerin de paylaşıldığı resmi XDefiant Twitter hesabı aracılığıyla duyuruldu.

Sadece bu da değil, Rubin bir kez daha Twitter’a giderek bu değişikliklerin neden tekrar yapıldığını açıkladı. Tweet’i yerleştirirken, okuyucuları yalnızca aktarılanları okumak için başka bir uygulamaya geçmek zorunda kalmaktan kurtarmak için metnin tamamını da aşağıya ekledik.

Hey millet,

İlerlemedeki değişiklikler hakkında oyuncuları dinliyoruz. Dikkat süresi kısa olanlar (yargılamayanlar) için işte kitabın son sayfası ve sonra muhakeme ve felsefeye gireceğim.

Her seviyede sıralamada yükselme hızınızı değiştiriyoruz. Mevcut 3000XP’den 1500XP’ye düşerek seviye atlama hızınızı iki katına çıkaracaksınız. Ustalık görünümünün kilidini açmak için ulaşmanız gereken seviyeler aynı kalıyor ancak bunun net etkisi, yaptığımız değişikliği geri alacak ancak %14’lük hız artışını koruyacak.

Bu, eklentilerin kilidinin açılmasının süper hızlı olacağı ancak Altının öğütülmesinin son yama öncesine göre %14 daha hızlı olacağı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda herkesin mevcut seviyesinde büyük bir artış elde edeceği anlamına da geliyor.

Bu değişiklik çok yakında gerçekleşecek ve belirli bir tarih belirlediğimde size bildireceğim.

Şimdi gelin ne olduğundan ve neden olduğundan bahsedelim…

Çok açık olan bir şeyi belirteyim; Şu anda oyunda sahip olduğumuz en önemli şey Silah Ustalığıdır. Bu, üzerinde çalıştığımız bir konu ve oyuncuların gelecekteki birçok güncellemeyle gelecek harika ödüller kazanmaları için yeni yollar sunuyoruz. Örneğin Dereceli modu 1. Sezon’da gelecek gibi. Ancak silah ustalığı elimizdeki tek eziyet olduğundan, oyuncuların bu eziyetin sonuna çok hızlı ulaşacağından ve bunun da görünümlerin daha az özel ve ödüllendirici hissettireceğinden korktuk.

Ancak sorun şu. Oyun yayındayken bir değişiklik yaptık ve insanlar zaten ilerlemek için çaba harcıyorlardı. Bu bizim açımızdan bir hataydı ve bunu sahipleneceğiz. İşte bu yüzden aslında geri dönüyoruz ve teknik olarak eskisinden daha iyi hale getiriyoruz çünkü eklentilerin kilidi çok daha hızlı açılacak. Yapmamız gereken şey, üzerinde çalıştığımız yeni zorluklara ve zorluklara odaklanmaya devam etmekti. Başka bir deyişle, oyuncular için gerçekten eğlenceli olana odaklanın.

Her zaman bunun oyuncu odaklı bir oyun olduğunu ve ilerleme değişikliğinin bu olmadığını savunduk. Bu durumun durumu açıkladığını umuyorum ve oyunumuzu oynayan herkesin bunun öncelikle oyunculara yönelik bir oyun olduğunun farkına varmasını veya hatırlamasını umuyorum.

Hepinizi oyunda görmeyi umuyoruz!

Tl; dr versiyonu şu: İnsanlar ilerleme için zaten çaba harcadıklarında bunu değiştirdiler ve oyuncuları oyunu çok fazla oynadıkları ve bazı şeylerin kilidini çok hızlı açtıkları için cezalandırmak yerine oyunun daha fazla eziyet etmesi ve bunun gibi şeyler olması gerekiyordu.

XDefiant Twitter hesabı bu yamanın ne zaman yayınlanacağını belirtmese de Rubin önümüzdeki haftayı hedeflediklerini doğruladı:

Rubin’in burada söyledikleri, oyuna daha zorlu taşlamaların ekleneceği yönündeki daha önceki onayını güçlendiriyor. Bunların ne olacağı ve ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir fikrimiz yok. Umarım yakında bu konuda paylaşacak bir planları olur. Sezon 1’in 2 Temmuz başlangıç ​​tarihinde çıkmasını beklemeyin çünkü bu biraz erken.

oyun-6