Ubisoft San Francisco, XDefiant için oyunculardan geri bildirim aldıktan sonra bazı oynanış ve ilerleme değişiklikleri yapıyor.

Buna göre Yönetici yapımcı Mark Rubinile ekip, oyuncuların şu anda 3000 deneyim puanı gerektiren seviye atlama hızını iki katına çıkaracak. Yalnızca 1500 deneyim puanı gerektirecek şekilde değiştirilecektir. Ancak oyuncuların ustalık görünümlerinin kilidini açmak için ihtiyaç duyduğu seviyeler aynı kalacak. Bu, Altın statüsüne ulaşma işleminin eskisinden %14 daha hızlı olacağı ve silah eklentilerinin kilidinin açılmasının daha da hızlı olacağı anlamına geliyor. Değişiklik yakında gelecek ancak henüz bir tarih yok.

Şimdi oynuyor: XDefiant: Birinci Sezon Tanıtımı | Ubisoft İleri

Rubin, XDefiant’ın ana özelliğinin Silah Ustalığı sistemi olduğunu açıkladı. Oyunun sahip olduğu tek eziyet bu olduğundan stüdyo, oyuncuların eziyeti çok hızlı maksimuma çıkaracağından ve bunun görünümlerin kilidini açmanın daha az ödüllendirici hissettireceğinden korkuyordu.

Sorun şu ki, takım oyun yayındayken bir değişiklik yaptı ve bu durum ilerleme için çaba gösteren oyuncuları etkiledi. Artık takım eski haline dönecek, hatta daha da iyi hale getirecek. Rubin özür diledi ve oyunu eğlenceli tutmak için yeni zorluklara ve zorluklara odaklanılması gerektiğini söyledi, “Bu bizim açımızdan bir hataydı ve bunun sorumluluğunu üstleneceğiz.”

XDefiant, ilk sezon içeriğini Dereceli oynatma listesiyle birlikte 2 Temmuz’da alacak. Aslında Rainbow Six Siege’den GSK olan yeni bir grup da katılıyor.

GameSpot’un XDefiant incelemesinde şöyle demiştik: “XDefiant orijinal değil ve farklı stilleri birbirine pek uymuyor, ancak sağlam silah oyunu ve mükemmel harita tasarımı, Ubisoft’un ücretsiz oynanabilir nişancı oyununu yükseltiyor.”oyun-1