Eski EVGA ve ünlü hız aşırtma uzmanı KINGPIN, GPU üreticisi PNY’ye katılarak sihrini firmanın mevcut ve yeni nesil GPU’larına aktardı.

KINGPIN, EVGA’da Değil PNY’de Geri Dönüş Yapıyor – Yeni Hız Aşırtma Standartlarının Belirlenmesi, Yeni Nesil NVIDIA GPU’lar ve Daha Fazlası Hakkında Konuşuyor

KINGPIN unvanıyla tanınan Vince Lucdio, donanım ve teknoloji camiasında PC Master Race’e pek çok katkısı olan ünlü bir hız aşırtmacıdır; ancak en çok takdir edileni EVGA ile yaptığı çalışmadır.

EVGA KINGPIN serisi anakartlar ve grafik kartları, yoğun hız aşırtma yetenekleri ve su blokları ve yenilikçi hava soğutma yöntemleri gibi karmaşık soğutma çözümleriyle tanınır. Bununla birlikte seri, sıralamanın en tepesine kadar yükselmeyi başardı, ancak EVGA’nın GPU segmentinden ayrılacağını açıkladıktan sonra sona ermesiyle, KINGPIN serisi de sonunu gördü. Ancak Vince sonunda bu kez PNY ile geri dönüş yaptı.

Görüntü Kaynağı: Gamers Nexus

ile yapılan bir röportajda Nexus OyuncularıVince, topluluğa hoş geldin haberini verdi ve gitmeye karar verdiği şirketin PNY olduğunu belirtti. Bu seçiminin sebebi sorulduğunda ise şunları söyledi:

Nexus Oyuncuları: Eski rakiplerinizi düşündüğünüzde aklınıza MSI geliyor, aklınıza ASUS geliyor, belki GALAX, peki PNY takımı sizi heyecanlandırdı mı?

elebaşı: Aşırı hız aşırtmaya dalmaya hevesliler. ASUS, MSI ve GALAX bunu zaten yapıyorlar. Mutfakta çok fazla aşçı var. Gerçekten büyük bir etki yaratabileceğim bir yere gitmek istiyorum ve PNY’nin böyle bir şirket olabileceğini hissediyorum.

Kingpin x MSI ile ilgili söylentiler sorulduğunda Vince, MSI’ın bazı farklı planları olduğunu ve başka bir yere baktığını söyledi. Vince, PNY’nin işbirliğiyle firmanın GPU tutkunları segmentinde yer almak istediğini belirterek, EVGA’dan sonra başka hiçbir şirketin bu yola başvurmadığını söyledi. Kingpin, kendisinden bir sonraki GPU modelinin ne gibi bir ürün yelpazesine gelmesini bekleyebileceğimizden bahsetmese de, RTX 50 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından bu yıl bir “PNY Kingpin” modelinin çıkabileceğine dair ipucu verdi. henüz kesin değil.

PNY, geçen yıl Computex’te (2023) Cooler Master ile işbirliği içinde tasarlanan son teknoloji 4+ yuvalı grafik kartını sergiledi. Grafik kartı, ASUS’un piyasaya sürdüğü Noctua sürümü tasarımlarına bir yanıt olacaktı; sadece 4090 etrafında tasarlanmış bir prototipti ama aslında gerçek bir yeni nesil grafik kartı olarak kullanılacaktı. O dönemde yeni bir RTX 4090 (Ti) modeliyle ilgili pek çok konuşma yapıldı ancak bunların hiçbiri sonuç vermedi. Belki NVIDIA, RTX 5090’ı piyasaya sürdüğünde, bu modelin KINGPIN büyüsü içeren revize edilmiş bir versiyonunu masada görebiliriz.

PNY-Kingpin ortaklığının devreye girmesiyle, yalnızca güçlü ve hız aşırtılabilir GPU’ların yükselişini görmekle kalmayacak, aynı zamanda üreticinin kendisi de MSI ve benzerleriyle karşılaştırıldığında meraklılar ve teknoloji topluluğu arasında yüksek bir statü görecek. ASUS. Mağazalarda bizim için neler paketlediklerini görmek ilginç olacak.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17