Elden Ring’in el ele sanatlarının kilidini nasıl açarsınız? Oyunun Shadow of the Erdtree DLC’sinde özel olarak bulunabilecek bir dizi silah var, ancak belki de en ilgi çekici olanı, oldukça hoş bir yakın dövüş seçimine olanak tanıyan göğüs göğüse dövüş sanatlarıdır.

Şu ana kadar el ele tutuşan iki Elden Ring silahı olduğunu biliyoruz: Dryleaf Arts ve Dane’s Footwork, ancak geniş Elden Ring genişletmesinde ortaya çıkarılacak daha çok şey olabilir. Onlarla sayısız düşmanı yumruklayıp tekmeleyerek alt edebilirsiniz, hatta onları kendi Elden Ring Ashes of War ile güçlendirebilirsiniz. Elden Ring’in el ele sanatlarını burada bulabilirsiniz ve bu kılavuzun ikinci yarısında bazı spoiler olabileceği konusunda uyarılmalıdır.

Tüm Elden Ring el ele sanatlar

Şu ana kadar iki Elden Ring el ele sanatını biliyoruz. Onlar içerir:

  • Kuru Yaprak Sanatları
  • Dane’in Ayak Hareketi

Dryleaf Arts (Drleaf Dane) konumu

İsteğe bağlı boss Dryleaf Dane’i yenerek Dryleaf Arts göğüs göğüse silahını elde edebilirsiniz. Moorth Harabeleri’nde Miquella’s Cross’un yanında duran NPC’yi bulun, ardından önlerinde May the Best Win ifadesini gerçekleştirerek onları bir mini boss dövüşüne kışkırtın.

Bu NPC, belki fark etmemişsinizdir, Dane’in ta kendisidir ve yenilgi üzerine, şapkasıyla birlikte Dryleaf Arts’ın göğüs göğüse silahını düşürür. Dryleaf Arts, düşmanlara hem güçlü tekmeler hem de yumruklar atmanıza olanak tanır, ayrıca ağır bir tekme saldırısıyla birlikte gelir.

Moorth Harabelerini henüz keşfetmediyseniz yukarıdaki haritamız size Dane’in yerini gösterir. Oraya ulaşmak için Gravesite Ovası’ndaki Grace Kalesi Ön Bölgesi’nden kuzeye gidin ve güneydoğudaki çatala giden yolu takip edin. Sol yolu takip edin, ardından solunuzdaki kaya yüzünün önündeki Spiritsprings’i etkinleştirin ve kullanın. Toplanacak bir Scadutree parçasının da bulunduğu Moorth Harabeleri’ne ulaşmak için kuzeye giden yolu takip edin.

Bir oyuncu, Elden Ring'de El Ele dövüş silahını almak için Dryleaf Dane ile etkileşime girer.

Dane’in Ayak Hareketi Elden Ring’in konumu

Needle Knight Leda boss savaşında Dryleaf Dane’i yenerek Dane’s Footwork’ün kilidini açabilirsiniz. Bu dövüş, DLC görev serisinin sonuna yakın ve son boss savaşından kısa bir süre önce. Enir-Ilim’e ulaşana kadar Leda’nın görev dizisini takip edin ve onu savaşmaya çağırın; bu sırada Leda, Dane’i ona yardım etmesi için çağırır.

Dryleaf Dane’i yendikten sonra kendinize Dryleaf Robe, Dryleaf Arm Wraps (Dryleaf Arts ile aynı değildir), Dryleaf Cuissardes ve Dane’s Footwork’ü kazanacaksınız.

Dane’in Ayak Hareketi alternatif bir göğüs göğüse dövüş silahıdır, ancak elde edilmesi biraz daha zor olduğundan ve yalnızca tekme saldırılarına odaklandığı için Dryleaf Arts kadar iyi olmadığından, yine de öncelikle Dryleaf Arts’a gitmenizi öneririz.

Elden Ring’in bu el ele sanatlarıyla düşmanlarınızı mümkün olan en şık şekilde alt edebilirsiniz. Elbette tek başına yeterli değil; bu yüzden en iyi Elden Ring yapılarına göz atmayı ve Dryleaf Arts’ın oyun tarzınız için en iyi silah türü olup olmadığını değerlendirmeyi unutmayın. Ayrıca, tüm önemli konumları ve Grace Sitelerini gösteren, genişleyen RPG oyunu için Elden Ring DLC ​​haritamızı da yararlı bulabilirsiniz.oyun-2