Kuzey Scadu Altus’taki devasa Shadow Keep Legacy Dungeon’ın kalbinde, FromSoftware’in şimdiye kadar ortaya çıkardığı Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’sinin ilk karakterlerinden biri olan Messmer the Impaler’ı bulacaksınız. Hem Gölgeler Ülkesi’nin geçmişiyle hem de Elden Ring’in daha geniş irfanıyla derin hikaye bağları olan o, yüzleşmeniz gereken en önemli patronlardan biri ve yolculuğunuzda üstesinden gelmeniz gereken önemli bir engel.

Aslında, İlahi Canavar Dans Eden Aslan ve kendisinden önceki İkiz Ay Şövalyesi Rellana gibi, Messmer da hem ateşi hem de mızrağı yıkıcı bir etkiyle kullandığı için oldukça çetin bir düşmandır. Ancak bu patron kılavuzunu okuduğunuzda, onu yenmek için ihtiyacınız olan her şeyi bileceksiniz. Bu, neye karşı güçlü ve zayıf olduğuna dair genel ipuçlarını ve hamlelerine tam bir genel bakışı içerir.

Kazıklı Messmer genel ipuçları

Messmer’ın yakalama saldırısından sağ çıkamayacaksın ama Mimic Tear’ın hayatta kalacak. (Resim kredisi: Windows Merkezi)
 • Mümkün olduğunca çok sayıda toplamanızı şiddetle tavsiye ederim Scadutree Parçaları Ve Saygıdeğer Ruh Külleri Bu dövüşten önce elinden geldiğince. Hayır, cidden – yap. Messmer bir kamyon gibi çarpıyor, bu yüzden kendinize ve ruhunuza mümkün olduğunca fazla hasar azaltma sağlamak isteyeceksiniz. Ayrıca kendinize daha fazla hasar vererek dövüşü daha hızlı bitirirsiniz.
 • en iyi Ruh Külleri Black Knife Tiche ve Mimic Tear gibi bu dövüşte çok yardımcı oluyorlar çünkü Messmer’ın dikkatini dağıtıyorlar ve kendi vuruşlarınızı yapmanız için size birçok açıklık sağlıyorlar. Birkaç vuruştan sonra saldırganlığını size yöneltmesine hazır olun.
 • Messmer, elementi kendisinin ne kadar kullandığı göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan bir şekilde Ateş hasarına direniyor. Ateş saldırılarıyla hala iyi hasar verebilirsiniz, ancak diğer seçeneklerle daha iyi sonuç alırsınız.
 • Bunun tersine, Messmer Donma tehlikesine karşı hassastır ve aynı zamanda Kanamaya karşı da çok dayanıklı değildir.. Güç ve Zeka yapıları, Buz Mızrağı, Soğukla ​​aşılanmış silahlar, Ay Işığı Büyük Kılıcı gibi Frostbite uygulayan Savaş Külleri veya Adula’nın Aykılıcı veya Glintstone Cragblade gibi büyüleri tercih edebilir. Bu arada Kanama, Kanama özellikli silahlarla, Kan aşılanmış silahlarla ve Kanama birikmesine neden olan büyüler veya Savaş Külleri ile başlatılabilir. Takviyeler ve sarf malzemeleri de silahlara geçici olarak bu etkileri verebilir.
 • Hayatta kalmanıza yardımcı olmak için yangın direncini artıran teçhizatı donatmayı ve sarf malzemeleri kullanmayı düşünün. Bazı dikkate değer örnekler arasında Flamedrake Tılsımı, Ateş Başrahibesi zırh seti ve Ateşe Dayanıklı Kurutulmuş Karaciğer yer alır.
 • Messmer’in Ateş dışı saldırılarının verdiği hasarı tamamen engellediği için, güçlü yapılar oluştururken büyük bir kalkan kullanmayı düşünmeliyiz. Bu, Messmer’in kombolarıyla başa çıkmayı kolaylaştırabilir ve Ateşe dayanıklı teçhizat, bloklama sırasında onun Ateş büyüsünden çip hasarı alacağınız gerçeğini korumaya yardımcı olabilir.
 • Yeterince ağır bir silah kullanıyorsanız ve ağır veya zıplamalı ağır saldırılar yapıyorsanız, Messmer’ı şaşırtmak çok da zor değil. Duruş kırılmalarından yararlanan kritik odaklı yapılar sonuç olarak iyi performans gösterecektir, ancak bu saldırılara karşı pervasız olmanız sizi ağır hasara açık bırakacaktır.

Patron rehberi: Kazıklı Messmer nasıl yenilir

Messmer’in daha ölümcül kombinasyonlarından biri, havaya atlarken geniş taramalar ile telgraf ediliyor. (Resim kredisi: Windows Merkezi)
 • Messmer neredeyse her zaman, havaya sıçradığı, eline büyük bir ateş topu aldığı ve patlamadan kısa bir süre önce yanınıza indiği bir saldırıyla savaşı başlatır.. İlk inişini yapın, ardından buraya zarar vermemek için tekrar yuvarlanmadan önce biraz bekleyin.
  • Dövüş boyunca sizden uzaktayken bu saldırıyı tekrar yapabilir.
 • Messmer çok benzer Rellana, İkiz Ay Şövalyesi saldırılarından uzaklaşmak yerine onlara doğru yönelmek daha iyidir. İçgüdüleriniz doğal olarak onunla aranıza biraz mesafe koymak olacaktır, ancak bu, onun mızrak saldırılarının menzilini ve sıklıkla dışarıya gönderdikleri Ateş büyüsü spreylerini doğrudan etkiler. Ona doğru kaçarsanız Ateş hasarından kaçınırsınız ve kendi saldırılarınızı daha kolay takip edebilirsiniz.
 • Messmer genellikle mızrağıyla kombinasyon halinde gecikmeli saldırılar gerçekleştirir ve ara sıra serbest olan sağ elini kullanarak size ateş edebilir.. Yine, hasar almayı önlemenin en iyi yolu bu hamleleri yapmaktır.
  • Messmer mızrağını alevle doldurduğunda, yaptığı bir sonraki savurma ve saldırı kombinasyonu hemen hemen her birinin ardından ateş püskürtecektir. zorlama doğrudan onlardan kaçmanız gerekir.
 • Messmer mızrağını geniş açılarla sallarken havaya sıçrarsa, bu onun belirli bir şekilde kaçmanız gereken üç hamleden oluşan bir kombinasyonu gerçekleştirmek üzere olduğunun sinyalini verir.. İşte yapmanız gerekenler:
  • İlk önce, başınızın üzerinden uçarken yaptığı ateşli saldırının üzerinden geçin. Bu fanlar dışarıya doğru ateş eder, yani başka bir yöne kaçarsanız hasar alırsınız.
  • Daha sonra Messmer dönüp mızrağını size defalarca sapladığında tekrar Messmer’a doğru yuvarlanın.
  • Sonunda, mızrağını yere saplamaya hazırlanırken ondan hızla uzaklaşın. Bunu yaptığında etrafında bir daire şeklinde alevler belirecek; Yeterince uzakta değilseniz, kısa bir süre bekleyin ve yerden fırlayan patlayıcı alevli mızraklardan kaçınmak için uzaklaşın. Ayrıca kaçabilirsin karşı Daha saldırgan bir takip için onu arayın, ancak zamanlamanız mükemmel olmalı.
 • Messmer ara sıra havaya sıçrayacak ve kolunu geri çekerek mızrak atışı telgrafı çekecektir.. Bu, atlatılması oldukça kolay bir harekettir ve aynı zamanda bazı isabetler elde etmek için size oldukça uzun bir açıklık sağlar.
 • Patronun en ölümcül saldırısı, elinde Ateş büyüsünü şişirirken size doğru koşmasıyla işaret ettiği, sizi yakıp sonra kazığa sapladığı bir kavramadır.. Bunu atlatmak çok zor değil ama bağlanırsa tek atış şansınız neredeyse garanti.

Aşama 2: Temel Yılan Messmer

Messmer, Aşama 2’de bile duruşunun bozulmasına karşı hassastır. (Resim kredisi: Windows Merkezi)

Sağlığın yarısı civarında, Messmer’in gözünü çıkardığı, ezdiği ve içindeki yılanın gücünü tamamen kucakladığı bir ara sahne oynayacak. Bu, dövüşün yoğunluğunu biraz artıran Aşama 2’yi başlatıyor. Bunu nasıl aşacağınız ve Messmer’ı nasıl bitireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Aşama 2, Messmer’in aynı patlayıcı ateş topu saldırısını kullanması, ancak dev bir yılan biçiminde olmasıyla, dövüşün başlangıçtaki gibi başlıyor.. Daha önce olduğu gibi, ilk vuruşu yapın, ardından ateş topu patladığında tekrar kaçın.
 • Messmer’in 2. Aşamadaki yeni saldırılarından biri, kendisini dev bir yılana dönüştürmesini, yakınınızdaki yerden fırlamasını ve ardından sizi ısırmadan önce havada kıvrılmasını içeriyor.. İlk yukarı doğru olan bobinden havaya doğru yuvarlanın veya kurtulun, ardından size doğru uçarken yılanın ısırığının üzerinden yuvarlanın (ağız açıklığı saldırının geldiğini haber verir).
  • Patronun bu saldırıyı art arda üç defaya kadar gerçekleştirebileceğini unutmayın, bu nedenle saldırmadan önce yılanın hala yerde olmasını bekleyin.. Kısa bir süre sonra tekrar Messmer’e dönüşecek.
 • Bir diğeri onun yana doğru döndüğünü ve mızrağıyla bir füze gibi sana doğru spiral çizdiğini görüyor; bunun içinden veya yanından atlatın. Bu saldırıdan kaçınmak kolaydır ve size menzilli bir büyü veya Ash of War yapmak için bir açıklık bırakır, ancak bağlanırsa çok sert vurur.
 • Messmer hafifçe havada asılı kalırsa ve gevşerse hızla uzaklaşın; Aşama 2’de aldığı son yeni saldırıyı kullanmak üzere; bu saldırı, hızlı bir şekilde arka arkaya çok sayıda dev yılanın ısırıklarına dönüşen ağır hasar veren etki alanıyla başlıyor. Bunların her birini geldiklerini gördüğünüzde yuvarlamaya çalışın ve solunuzdan ve sağınızdan düşebileceklerinin farkında olun; alternatif olarak, tüm hasarlarını engellemek için büyük bir kalkan kullanılabilir; bu, Güç yapılarının kullanabileceği daha güvenli bir stratejidir.genel-20