Beyond Good & Evil hayranları, geçen yıl oynanabilir bir biçimde sızdırıldığından beri 20. yıl dönümü baskısı hakkında bir duyuru bekliyordu. Oyun aynı zamanda 2023’ün sonundaki gerçek 20. yıl dönümünü de kaçırdı, ancak geç olması hiç olmamasından iyidir! Ubisoft, yeni nesil oyunculara neler bekleyebileceklerini gösteren Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition’ın lansman fragmanını yayınladı.

Beyond Good & Evil ilk olarak 2003 yılında piyasaya sürüldü ve oyuncuları 25. yüzyılda Hillys adlı bir madencilik dünyasında yaşayan araştırmacı muhabir ve casus Jade rolüne sokuyor. Dünyası DomZ olarak bilinen uzaylılar tarafından saldırıya uğrayınca Jade, devam eden istilanın daha da derinlerine çekilmeden önce Hilly türlerini kataloglama görevini kabul eder.

Şimdi oynuyor: İyinin ve Kötünün Ötesinde – 20. Yıldönümü Sürümü: Resmi Lansman Fragmanı

Beyond Good & Evil’ın orijinal versiyonu, yeni baskıdan önce çevrimiçi oyun mağazalarının çoğundan çekildi. 20th Anniversary Edition’ın bazı özellikleri arasında yükseltilmiş grafikler, kontroller ve sesin yanı sıra 4K desteği ve bir yıldönümü galerisi yer alıyor. Ayrıca Jade’in çocukluğu hakkında daha fazla bilgi veren yeni bir “hazine avı” da olacak. Ubisoft’a göre bu görev aynı zamanda uzun süredir geliştirilmekte olan devam filmi Beyond Good & Evil 2’ye de “bir anlatım bağlantısı” içerecek.

Ubisoft, Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition’ın fragmanını kısa bir süreliğine çekti çünkü bu, Limited Run Games’in bu yılın sonlarında fiziksel bir sürüm duyurmasını yanlışlıkla engellemişti. Beyond Good & Evil’ın yalnızca dijital versiyonunu isteyen hayranların o kadar beklemesine gerek kalmayacak. 25 Haziran’dan itibaren tüm platformlarda satışa sunulacak.oyun-1