Bazı oyunlar ortaya çıkıyor ve o kadar büyük etki yaratıyor ki etkileri yıllar, hatta on yıllar sonra bile hissedilebiliyor. Left 4 Dead de bu tür oyunlardan biri; co-op FPS oyunlarının çehresini değiştirdi ve birçok oyun, farklı derecelerde başarı elde ederek onun izinden gitti. Geri 4 Kan ilhamını büyük ölçüde Left 4 Dead’in ayaklarına bırakan, bir bakıma halefi gibi davranan bir oyundur. Buna rağmen oyun düzenli bir izleyici kitlesinin ilgisini çekmekte zorlandı ancak bu durum artık tersine dönebilir.

Daha önce Back 4 Blood’a göz atmadıysanız işte özet. Bu ortak FPS oyunu, sizi ve diğer üç oyuncuyu, bir virüsün insanlığın çoğunluğunu korkunç yaratıklara dönüştürdüğü kıyamet sonrası bir dünyaya götürüyor. Zorluklara rağmen hayatta kalma hikayesini anlatan dört bölümden oluşan bu oyunda, bir “Temizleyici” olarak oynayarak ateş ederken, dövüşürken ve düşman ordularına karşı yakın dövüşte ilerlersiniz. Bunun sadece biraz boya ile Left 4 Dead olduğunu düşündüğünüz için affedilirsiniz, ne kadar iyi yaptığınıza bağlı olarak her seviyeyi değiştiren bir oyun yöneticisi bile var, ama burada da pek çok yenilik var.

Back 4 Blood’un en büyük ve en geniş kapsamlı tanıtımı kart sistemidir. Bir maça başladığınızda, oyun yöneticisi kartlarını seçer ve ardından bazılarını kapmak size kalır. Bunlar, oyunun ilerleyişini tamamen değiştiren hafif güçlendirmeler sunabilir, bu da aynı deneyimi asla iki kez yaşayamayacağınız anlamına gelir. Lansmandan bu yana, oyun içi haritayı noktalayan yeni kartlar tanıtıldı ve oyuncuları hayatta kalma şansını artırmak için ellerinden gelen her şeyi avlamaya ve yağmalamaya teşvik etti.

Back 4 Blood, dünyayı hiçbir zaman tam olarak ateşe vermese de, çıkışından bu yana geçen yıllar boyunca Steam’deki oyuncu sayısını sabit tuttu. Ortalama olarak, herhangi bir zamanda oyunda iki ila üç bin oyuncu göreceksiniz; bu çok da kötü bir rakam değil, ancak bağlam içinde açıklamak gerekirse, sıklıkla alay edilen devam filmi Left 4 Dead 2’de şu anda oyunda 30.00 oyuncu bulunuyor. bir Cuma öğleden sonra. Ancak büyük bir satış sayesinde Back 4 Blood geri dönüş yapıyor. Bu yazının yazıldığı sırada şu anda 13.071 kişi oynuyor ve 24 saatlik zirve 15.229’du. Hafta sonu daha yeni başladığından, satışlar devam ederken bunun da artmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

Back 4 Blood şu anda 24 Haziran Pazartesi gününe kadar %90 indirimli fiyatını 59,99 $ / 49,99 £’dan 5,99 $ / 4,99 £’a düşürüyor. Başını aşmak Buhar Kendiniz kontrol etmek için oyunun DLC’sinde de %80 indirim olduğundan, onlara da göz atmanın tam zamanı.

Ayrıca oynayabileceğiniz en iyi co-op oyunlarına ilişkin kılavuzumuza ve PC’deki en iyi zombi oyunlarına ilişkin önerilerimize göz atabilirsiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2