Hacimli, bağımsız pillere karşı bir zayıflığım var. Büyük cihazların güven verici bir yanı var.

Daha fazla kapasiteye sahip görünüyorlar. Ancak güç bankası (harici pil) ne kadar büyük olursa, o kadar hantal olduğunun da bilincindeyim.

Her boyuttaki taşınabilir şarj cihazını test ettim. Ama yakın zamanda elime geçme fırsatı buldum. Auskang 5.000 mAhultra ince bir cihaz. Ve onu hayal kırıklığına uğratmadı.

Auskang 5.000mAh bataryadan elde edilen üç sonuç

 • THE Auskang 5.000 mAh Amazon’da 21 dolara satılıyor.
 • Küçük ve ince ama sağlamdır ve verdiği tüm sözleri tutar.
 • Keşke USB-C bağlantı noktası kullanılarak şarj edilebilseydi.

Auskang 5.000mAh pilin teknik özellikleri

 • Yetenek : 5000mAh.
 • çıkış : entegre USB-C kablosu 5V ve 2,1A maks, USB-C bağlantı noktası 5V ve 2,1A maks.
 • Giriş : USB-C bağlantı noktası 5V ve 1,5A maks.
 • Sakin ol : 5V ve 1,5A’da 3,5 saat.
 • Korumalar : Aşırı şarj, aşırı deşarj, aşırı gerilim, aşırı akım ve kısa devre.
 • Pil Türü : Li-polimer.
 • Kabuk : 304 paslanmaz çelik.
 • Boyutlar : 124 mm x 66 mm x 6,8 mm.
 • Ağırlık : 130 gr
 • Renkler : bej, siyah, mavi, pembe.

Bu pil hakkında dikkatinizi çeken ilk şey, ne kadar ince olduğudur. O gerçekten çok iyi. iPhone’umdan çok daha ince. Ve birkaç kredi kartı kalınlığında.

İlk gördüğümde kabuğunun plastik olduğunu düşündüm. Ve pilin bükülüp cebimde alev almasından endişelendim. Neyse ki her şey şu ana kadar yaşadığım her şeye direnen paslanmaz çelik bir kabuğun içinde.

İnce!

Çok iyi! Doktora Adrian Kingsley-Hughes/ZDNET

Çok yönlü bir ürün

Elbette denersem ikiye katlayabileceğime eminim. Ancak aynı şey telefonum veya tabletim için de geçerli. Önemli olan günlük hayatın normal streslerine dayanabilecek kadar güçlü olmasıdır.

Auskang 5.000mAh pil, beklediğiniz tüm temel özelliklere sahiptir:

 • Bir güç düğmesi
 • Şarj seviyelerini gösteren 4 LED
 • Hem cihazları hem de pili şarj edebilen bir USB-C bağlantı noktası

Şarj gösterge ışıkları.Şarj gösterge ışıkları.

Şarj göstergeleri. Doktora Adrian Kingsley-Hughes/ZDNET

Ayrıca USB-C bağlantı noktasına sahip herhangi bir cihazı şarj etmek için kısa kablonun ucunda bir USB-C konektörü bulunur. Bu parlak tasarım, ürüne çok yönlülük katar. Ekstra bir kablo taşımanıza veya kablosuz şarja güvenmenize gerek yok. Lightning konnektörünü USB-C bağlantı noktasına mı tercih edersiniz? Sorun değil ! Apple mobil ürünlerini şarj etmek için bir sürüm var.

Aşırı ısınmadan uzun süre tam kapasitede çalışabilir

İki çıkış, pilin aynı anda iki cihazı şarj etmesine veya başka bir cihazı şarj ederken yeniden şarj edilmesine olanak tanır. Bu, hareket halindeyken ve güvenilir, yerden tasarruf sağlayan güce ihtiyaç duyduğunuzda onu inanılmaz derecede kullanışlı hale getirir.

Auskang 5000 mAh güç bankasının güç girişi ve çıkışını test etmeAuskang 5000 mAh güç bankasının güç girişi ve çıkışını test etme

Auskang 5000 mAh pilin giriş ve çıkışını test etme. Doktora Adrian Kingsley-Hughes/ZDNET

Bu pili teste tabi tuttum. Ve tüm testlerimden mükemmel bir şekilde geçti. Çıkış ve giriş güçleri veri sayfasıyla eşleşiyor. Ve aşırı ısınmadan uzun süre tam kapasitede çalışabilir.

5.000 mAh kapasite sağlıyor ki bu kesinlikle çok büyük değil ancak bir akıllı telefonu şarj etmek için yeterli. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, daha büyük bir güç bankası için daha büyük ceplere veya AC gücüne erişime ihtiyacınız olacaktır.

Auskang 5000mAh Pil için Satın Alma İpuçları

Auskang 5.000 mAh pil, akıllı telefonunuzla taşınabilir kullanım için mükemmeldir. Küçük, hafif ve güçlüdür. Sahip olduğum tek eleştiri, kendi dahili USB-C kablosu kullanılarak şarj edilememesi.

Bunun için ayrı bir kabloya ihtiyacınız olacak! Bu nedenle ek bir nesneyle seyahat etmek zorunda kalacaksınız ki bu da minimalist seyahat amacına biraz aykırıdır. Bu pili tek kullanımlık olarak düşünün.

Genel olarak, yaklaşık 23 € karşılığında Auskang 5000mAh paranın karşılığını çok daha fazla veriyor. Cebinize veya çantanıza sığacak kadar küçük, ince ve sağlam bir şey arıyorsanız, bu harika bir satın almadır.

Kaynak : “ZDNet.com”genel-15