Apple’ın iPhone 17 serisinin önümüzdeki yıla kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor ancak şirketin gelecek cihazlara yönelik iddia edilen planlarının ayrıntıları internette zaten ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, şirketin mevcut akıllı telefonlarından daha ince gövdeli bir iPhone 17 modelinin yanı sıra mevcut MacBook Pro ve Apple Watch modellerinin daha ince versiyonları üzerinde çalışıyor. Geçen ay şirket, yeni Apple Pencil Pro’nun yanı sıra, Apple’ın bugüne kadarki en ince tableti olan yeniden tasarlanmış iPad Pro modelini piyasaya sürdü.

Haftalık Power On bülteninde Gurman eyaletler Apple’ın daha ince bir kasayla güncellenen tek cihazı iPad Pro değil. Kimliği belirsiz kaynaklara dayanarak, Cupertino şirketinin 2025’te gelmesi beklenen iPhone 17 serisinin bir parçası olarak ince tasarımlı yeni bir model geliştirmeye “odaklandığını” söylüyor.

Okuyucular, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın her ikisinin de 7,8 mm kalınlıkta olduğunu, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in ise 8,3 mm olduğunu hatırlayabilir. Apple’ın Pro modellerini yeni iPad Pro (2024) modelleri gibi daha ince bir kasayla donatıp donatmayacağı şu anda belli değil.

Gurman’a göre Apple ayrıca MacBook Pro’nun daha ince bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Şirketin M3 çipine ve 16 inç ekrana sahip en son MacBook Pro modeli kapalıyken 1,68 cm kalınlığa sahipken, küçük kardeşi 1,56 cm ile biraz daha ince.

Son MacBook Pro modellerinde (2021 yılına kadar uzanan) MagSafe şarj özelliğinin, SD kart yuvasının ve ek bağlantı noktalarının geri gelmesi nedeniyle kalınlıkta bir artış görülürken, şirketin MacBook Air modelleri daha az bağlantı noktasına ve daha ince bir tasarıma sahip.

Benzer şekilde Gurman da haber bülteninde Apple Watch’un önceki modellere göre daha ince bir kasayla yenileneceğini söylüyor. Bu iddia, TF Securities International analisti Ming-Chi Kuo tarafından da doğrulanıyor. iddialar Apple Watch Series 10’un daha ince bir tasarıma sahip olacağı ve daha büyük bir ekranla (49 mm’ye kadar) gelebileceği söylendi.

Yeniden tasarlanan Apple Watch modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair Kuo ve Gurman’dan herhangi bir açıklama yapılmazken, Apple’ın önceki lansman zaman çizelgelerine göre daha ince iPhone’un 2025’in ikinci yarısında iPhone 17 serisinin bir parçası olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple’ın daha ince bir tasarıma sahip olduğu iddia edilen MacBook Pro’yu ne zaman piyasaya süreceği henüz belli değil, ancak önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntının ortaya çıkması muhtemel.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8