Aklınızı Apple’ın ‘Let Loose’ etkinliğine geri döndürürseniz, OLED iPad Pro’nun en büyük satış noktalarından birinin tabletin çok ince olması olduğunu hatırlayacaksınız. “İnce mümkün” sloganıyla Apple, şu anda şimdiye kadarki en ince Apple cihazı olduğu konusunda büyük bir yaygara kopardı ve bu, yeni bir küçülme trendinin başlangıcı olabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre bu, Apple’ın ince ve şık döneminin yalnızca başlangıcı. İçinde Power On bülteniGurman, şirketin gelecek yıl “önemli ölçüde daha ince” bir iPhone çıkarma planını ayrıntılarıyla anlatıyor. Ayrıca daha ince MacBook Pro modellerinin ve Apple Watch’ların da yolda olduğunu belirtiyor ancak sızıntı bize bundan daha fazla bilgi vermiyor.

Gurman ayrıca, bu hareketin “tüm teknoloji endüstrisi genelinde kendi kategorilerindeki en ince ve en hafif ürünlerin” yaratılmasına yol açabileceğini gözlemliyor.

(Resim kredisi: Apple)

Elbette Gurman’ın Apple sızıntıları konusunda en saygın kaynaklardan biri olma konusunda uzun bir geçmişi olsa da, nereden gelirse gelsin her söylentiye biraz şüpheyle yaklaşmak zorundayız. Ancak eğer bu doğruysa, iPhone ve MacBook’ların son birkaç versiyonunun çoğunlukla aynı boyutta kaldığı göz önüne alındığında, daha ince cihazlara geçiş Apple’ın stratejisinde bir değişiklik olacaktır.işletim-sistemi-1