Apple Watch Serisi 9 | Resim kredisi – PhoneArena

Sonbahar yaklaşırken Apple, en yeni Watch Series 10’u tanıtmaya hazırlanıyor ve yeni ayrıntılar su yüzüne çıkmaya başlıyor. Son raporlar, bu yılki Apple Watch Series 10’un önceki modellere kıyasla daha ince bir profile ve daha büyük ekran boyutlarına sahip olacağını ima ediyor.

Apple Watch Serisi 10 Daha büyük ekrana ve daha ince tasarıma sahip olacak şekilde ayarlandı

Tanınmış Apple analisti ve bilgi sızdıran kişi, son sektör notunda Ming-Chi Kuo yaklaşan Apple Watch’un boyutlarının mevcut 41 mm ve 45 mm’den yaklaşık 45 mm ve 49 mm’ye çıkacağını ve bunun yanı sıra daha ince bir profile sahip olacağını öngörüyor. Bu, kayda değer bir değişime işaret ediyor. Yeni boyutlar, en küçük saat için esas olarak mevcut daha büyük Series 9 ile eşleşirken, daha büyük model, Ultra ekranın boyutlarına biraz daha yaklaşacak. Buna rağmen Ultra, daha kalın bir titanyum çerçeveye ve belirgin bir tepe korumasına sahip, biraz daha hantal bir yapıya sahip olmalı.
Apple Watch Ultra’dan bahseden Kuo, bu yıl büyük ölçüde değişmeyeceğini belirtti. Ancak üretimin beklentileri karşılaması durumunda yeni bir koyu veya siyah kasa renk seçeneği potansiyeli mevcut.

– Ming-Chi Kuo, Medium, Haziran 2024

Bu yılın sonlarında Apple’ın, üretim verimliliğini büyük ölçüde artıran başarılı testlerin ardından 3D baskı teknolojisini Apple Watch bileşenlerinin üretimine entegre etmeyi planladığı bildiriliyor. Kuo’ya göre BLT, bu 3D baskılı bileşenlerin tedarikçisi olacak.

Söylentilere göre daha ince kasa, Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporlarıyla örtüşüyor ve Apple’ın gelecek ürünlerinin (iPhone, Watch ve MacBook Pro modelleri) iPad Pro M4 (2024) tarafından belirlenen trendi takip ederek daha ince tasarımlara sahip olacağını öne sürüyor.

Dahası, Apple Watch’un donanımında önemli bir revizyon yapılacağına dair sürekli söylentiler var. Bu, tasarımı zayıflatmayı amaçlayan yeni bir manyetik bant bağlantı sisteminden bahsetmeyi de içeriyor.

Series 10, orijinal Apple Watch duyurusunun 10. yıl dönümüne denk geldiğinden, iPhone’un belirlediği geleneği takip ederek Apple Watch X olarak markalanabileceği yönünde spekülasyonlar var.telefon-1