Epic Games Store veritabanındaki bazı kod adları sayesinde birçok kişi Final Fantasy IX Remake’in sadece gerçek değil, düşündüğümüzden daha yakın olduğuna inanıyor. Midori daha önce gelişimin çok ilerlediğini belirtmişti ve bu yeni veriler de bu iddiayı destekliyor.

Veriler ön sipariş bonuslarıyla ilgili ve hangi oyun için olduğu belirtilmese de isimleri bir nevi ele veriyor.

  • Erken Satın Alma Bonusu: Tetra Master Başlangıç ​​Paketi (orijinal Final Fantasy IX’taki kart oyununun adı)
  • Ön Sipariş Bonusu: Thief’s Knives (büyük olasılıkla Zidane Tribal için)
  • Mutfak Seti (büyük olasılıkla Quina Quen için)

Final Fantasy IX Remake ilk olarak 2021’deki kötü şöhretli nVidia sızıntısında görüldü. O zamandan bu yana bu listedeki hemen hemen her oyun duyuruldu. Midori’ye göre Final Fantasy IX Remake’in şimdiye kadar duyurulması gerekiyordu; ancak Square Enix, projeyi dış kaynak olarak sağladığı stüdyodan memnun değildi ve projeyi şirket içine geri getirdi, bu da gecikmeye neden oldu; ancak yukarıda sızdırılan veriler ve Midori’nin bu konudaki diğer açıklamasının çok uzak olması nedeniyle hayranların resmi onay için daha fazla beklemesi gerekmeyebilir.

İşleri daha da lezzetli hale getirmek için Naoki Yoshida, son Yapımcı Mektubunda Final Fantasy IX Remake’ten bahsetti. Oyunun varlığını doğrulamasa da, sadece bunu yapmadığını ve eğer bu kendi projesi olsaydı, aksiyon savaşı yapmayacağını, bunun yerine sıra tabanlı devam edeceğini belirtti.

Kaynak: MSNoyun-4