Strands, New York Times’ın yepyeni bir günlük bulmacasıdır. Klasik kelime aramanın daha zorlu bir versiyonu olan bu bulmacayı çözmek için keskin bir göze ihtiyacınız olacak.

Wordle, Connections ve Mini Crossword gibi Telleri de bazı günlerde çözmek biraz zor olabilir. Zaman zaman biraz yardıma ihtiyaç duymak utanılacak bir şey değil. Eğer takılıp kaldıysanız ve bugünkü Strands bulmacasının cevaplarını bilmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki çözülmüş bulmacaya göz atın.

Strands nasıl oynanır?

Her Strands bulmacasına, harf tablosunda saklı “tema sözcüklerini” bulma hedefiyle başlıyorsunuz. Kelimeleri oluşturmak için sürükleyerek veya dokunarak harfleri değiştirin; onaylamak için son harfe iki kez dokunun. Doğru kelimeyi bulursanız harfler mavi renkte vurgulanacak ve artık seçilemez.

Tema kelimesi olmayan bir kelime bulursanız yine de yardımcı olur! Bulduğunuz, en az dört harf uzunluğunda, tema dışı her üç kelime için bir ipucu alacaksınız; tema kelimelerinden birinin harfleri ortaya çıkacak ve sadece şifresini çözmeniz gerekecek.

Izgaradaki her harf, tema sözcüklerini hecelemek için kullanılır ve hiçbir örtüşme yoktur. Her harf bir kez ve yalnızca bir kez kullanılacaktır.

Her bulmaca, bulmacanın temasını tanımlayan ve tahtanın iki karşıt tarafına dokunan özel bir tema sözcüğü (veya sözcükleri) olan bir “spangram” içerir. Spangramı bulduğunuzda sarı renkte vurgulanacaktır.

Amaç çok fazla ipucu kullanmadan bulmacayı hızlı bir şekilde tamamlamak olmalıdır.

Bugünün Strands bulmacası için ipucu

Bugünün teması “Çantada”.

İşte size yardımcı olabilecek bir ipucu: içecek.

Today’s Strand’ın cevapları

NYT

Bugünün spanagramı

Temayı anlamanıza ve bulmacanın geri kalanını kendi başınıza çözmenize yardımcı olabilecek spangramı size vererek başlayacağız:

Bugünün Strands’ı cevapları

  • BARUT
  • kibrit
  • Chai
  • OOLONG
  • YASEMİN
  • Papatya
genel-19