Final Fantasy VII Yeniden Doğuş çoğu zaman hareketli ve dokunaklı bir oyundur. Başlık, partinin Midgar’dan Unutulmuş Başkent’e olan tehlikeli yolculuğunu anlatıyor. Ve sonu da dahil olmak üzere, yol boyunca çok sayıda yürek ısıtan ve yürek burkan sahneler var. Ancak, 1997’deki orijinali gibi, aynı zamanda son derece eksantrik ve zaman zaman düpedüz komik bir oyundur. Dün New York’ta Tribeca Festivaliyönetmen Naoki Hamaguchi ve yapımcı Yoshinori Kitase oyunun en komik anlarından bahsetti ve hayranların bazı sorularını yanıtladı.

Final Fantasy VII’yi Komik Tutmak

Orjinalinde Final Fantasy VII, oyunun orta bölümünde yunuslara binen bir mini oyun, potansiyel olarak utanç verici bir geçit töreni ve sevdiğiniz kişiyle bir sahne oyununda performans sergileme şansı bulunur. Oldukça tuhaflaşıyor. Ve hey, 90’lardı. Yani bunu bulmak sürpriz olmuş olabilir Yeniden doğuş Oyunun o bölümünü yeniden tasarlarken tüm bu anları ve daha fazlasını sakladık.

Aslında bazı tuhaf anlar bile ekledi. Konuşma sırasında moderatör Zachary Small New York Times Oyuncuların karşılaşabileceği, kel türden müdavimlerle dolu belirli bir bar hakkında soru soruldu. Bu fikir nasıl ortaya çıktı?

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Kaba

Kitase bir çevirmen aracılığıyla şöyle açıkladı: “Seviye tasarım ekibi gerçekten bu dünyada yaşayan insanların geçim kaynaklarını tasvir etmeye çalıştı.”

Hamaguchi, yazar Kazushige Nojima’nın ilk bar senaryosunu hazırladığını belirtti. Square Enix’teki ekip daha sonra Rude ve kel arkadaşlarıyla birlikte hikayeyi ayrıntılarıyla detaylandırarak onların kimliklerini araştırdı; çünkü kel olmak “Japonya’da bazen zor bir durum.”

Montaj odasının zeminine hangi komik fikirleri bıraktılar? “Komik sahnelerin çoğu kesilmedi. Neredeyse hepsini dahil ettik,” diye açıkladı Hamaguchi, soruyu düşünmeye zaman ayırarak. “Burada oturup bir tane düşünmeye çalışıyorum.”

Sonuçta yapamadı. Ancak hem Hamaguchi hem de Kitase, mümkün olan her yere mizah katmayı takdir ediyor gibi görünüyor; bu, Sevgisiz bölümü için en sevdikleri tarih seçimlerinden de anlaşılıyor. Yeniden doğuş.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Cait Sith Date Vincent LovelessFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş Cait Sith Date Vincent Loveless

En İyi Aşksız Randevu?

Kitase, “Bunu görmek nadir olabilir ama benim favorim Vincent ve Cid’in olduğu film” dedi. Vincent da onun favorisi oluyor Final Fantasy VII karakter. Oyuncular herhangi bir karakterle aktif olarak bağ kuramazlarsa Vincent, Cid ve Cait Sith ile tuhaf bir maceraya atılırlar.

Benzer şekilde Hamaguchi, insanların en sevdiği tarih seçeneğinin Aerith veya Tifa olmasını beklediklerini belirtti. Ama durum böyle değil. “Benim bir numaram Red XIII,” dedi gururla. “Kedileri ve hayvanları gerçekten çok seviyorum.”

Bu ikisi için de eşit görünüyor. Kitase, ikilinin çok iyi arkadaş olduklarını paylaştı. Hamaguchi, “Büyük bir güven ilişkisi var” diye ekledi. Aralarındaki en büyük anlaşmazlık hakkında şakalaştılar ve güldüler: e-postaların yazı tipi boyutu.

En Büyük İlhamlar

İlginç trenin ilerlemesini sürdüren Hamaguchi, ilham kaynakları sorulduğunda durakladı. Final Fantasy VII Yeniden Doğuş. Daha sonra ekibin incelediği belki de şaşırtıcı Disney filmini açıkladı: 2017’nin Güzel ve Çirkin. Hikaye açısından pek ilham vermedi (3. Bölümde Vincent’ın canavar formuyla balo salonu dansı yapmadığımız sürece). Aksine, “bir şeyi yeniden yapmak için iyi bir referans” olduğunu kanıtladı.

Aksi takdirde ekip, aşağıdaki gibi diğer açık dünya video oyunlarına baktı. Ufuk: Sıfır Şafak, Tsushima’nın HayaletiVe Witcher. Hamaguchi bunlardan özellikle keyif aldı ve bunların açık dünya alanlarına ilham vermede faydalı olduğunu gördü. Yeniden doğuş. Genel olarak ekip, hem anlatıya bağlanacak hem de oyuncunun kişiselleştirilmesine olanak sağlayacak mini oyunlar yaratmayı hedefledi.

Bu bakımdan özellikle gurur duyduğunuz bir nokta var mı? Yeniden tasarlanan Rufus’un Geçit Töreni bölümü. Orijinalini biraz basit bulan Hamaguchi’nin “bu sefer yeniden yapmaktan gerçekten mutlu olduğu” bir mini oyun.

Kitase, hikayeyle o kadar fazla ilgilenmediğini belirtirken Yeniden doğuşOrijinal filmi yönetirken bir kötü adam için ilham kaynağı olmuştu. Final Fantasy VII. “Biz baktık Çeneler bir korku ikonu olarak referans olarak,” dedi düşman Sephiroth ile ilgili olarak. “Sonuna kadar tasvir edilmeyen dehşet verici bir figür.” Oyuncular, sonunda kötü şöhretli savaşçıyla tanışmadan önce bir süre Sephiroth’un adını duyarlar.

Final Fantasy VII Yeniden DoğuşFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş

Final Fantasy VII Yeniden Yapım Üçlemesinin Geleceği

Doğal olarak, katılımcılar oyunun yaklaşan üçüncü ve son bölümü hakkında bazı ipuçları elde edip edemeyeceklerini görmek istediler. Final Fantasy VII üçlemenin yeniden yapımı. Ancak yaratıcılar oldukça çekingen davrandılar.

Hamaguchi, Small’un Roket Kasabası hakkında sorusuna yanıt olarak “Bu zor bir soru” dedi. Yönetmen daha sonra oyunculara “bekleyip görmelerini” tavsiye etti. Orijinal oyunda pilot Cid’in evi olan Rocket Town, oyunda görünmüyor. Yeniden doğuş. Bunun yerine oyun pilotu Gongaga’da tanıtıyor.

Caydırılmamak için keskin gözlü bir hayran şunu söyledi: Final Fantasy VII Yeniden Yapım başlıklı bir parça var “Tek Kanatlı Melek – Yeniden Doğuş” ve olup olmadığını sordum Yeniden doğuş bir sonraki oyunun başlığına benzer bir film müziği imaları var.

“Vay be gerçekten geldin [with that question]!” Hamaguchi’ye güldü. Hayranların keskin bakışlarını övmeden önce “Buna cevap verebilir miyiz bilmiyorum” dedi.

Eğer merak ediyorsan, için şarkı listesi Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Listede benzer bir şarkı var: “One-Winged Angel – Reborn.” Kişisel olarak benim param “Aerith’in Teması – Gezegene Dönüş”ün son parçasında etkili oluyor. Final Fantasy VII Yeniden Doğdu ikinci bölüme çok benziyor ve Final Fantasy VII’nin Dönüşü güzel bir finali var. Veya Final Fantasy VII Cetra’nın Dönüşü. HAYIR? Benim? Muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl içinde bunu öğreneceğiz.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş İncelemesiFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş İncelemesi

Yine de yaratıcı ekip, oyunun özellikle popüler bir yönüne biraz daha güçlü bir şekilde değindi. Yeniden doğuş: Kraliçe’nin Kanı. Bağımlılık yaratan kart oyununun 3. Bölümde geri dönmemesi sürpriz olurdu. Peki üçleme bittiğinde yeniden ortaya çıkacak mı?

“Merak ediyoruz: Gelecekte Kraliçe’nin Kanını kullanabileceğimiz yollar var mı?” Hamaguchi, oyunun kendi başına popülerliğine dikkat çekerek yanıt verdi. “Yani bu bir düşünce.”oyun-4