Askeri nişancı oyunları ve benzerleri üzerinde çalışan stüdyolar, işleri olabildiğince orijinal tutmak için neredeyse her zaman bir danışman tutarken, EA, bir sonraki Battlefield oyununun şekillenmesine yardımcı olmak için eski askeri personeli işe almaya başlayarak bunu bir adım daha ileri götürdü.

yardımıyla Kahramanlarımızı İşe Almak (HOH) programı EA Ripple Effect tarafından daha önce ordudan işe alınan iki yeni çalışanın ev sahibi şirketidir. ve şu anda bir sonraki Battlefield oyunu üzerinde çalışıyoruz.

Aaron JohnsonEski bir Özel Kuvvetler çalışanı, şu anda Ripple Effect’te Yardımcı Oyun Yöneticisi olarak görev yapıyor. Johnson yirmi yılını hizmette geçirdi ve özel kuvvetlerde operatörlükten takım çavuşluğuna, oradan da küçük taktik eğitmenliğine geçti.

Farkında olmayanlar için küçük bir taktik eğitmeni, atış, hareket, iletişim, tıbbi yardım ve desteğin temellerini ve bunun savaş ortamında ve düşman hatlarının arkasında nasıl yapılacağını öğretir.

Johnson, “Yeşil Bere olmayı istediğim kadar Battlefield ekibinin bir parçası olmayı da istedim” diyor. “Takıma seçildiğimde sevinç gözyaşları döktüm.”

EA’in bir başka işe alımı daha Madison Daugherty, eski bir askeri subay şu anda Ripple Effect Studios’ta Battlefield Ürün Müdürü olarak çalışıyor. İlk işi askere alınmış bir askeri polis memuruydu, ardından bir lojistik subayı ve tabur operasyon subayıydı ve şimdi EA’daki Battlefield ekibinin bir parçasıydı.

HOH programı aracılığıyla. Kızına, oyunun gelişimini desteklemek için paha biçilmez bilgiler sunabileceği EA’nın Battlefield ekibinden üç aylık bir burs teklif edildi. Daugherty, “Gerçekçi askeri şeylerin neye benzediğine dair iyi geri bildirimler verebildim” diyor. “Askeri gerçekçilik üzerine yönetici özetlerini bir araya getirdik.”

Üç aylık bursunun ardından Arizerty, bir sonraki Battlefield oyunu üzerinde çalışmak üzere Ripple Effect tarafından tam zamanlı olarak işe alındı.

Bir sonraki Battlefield oyunu hakkında neredeyse hiçbir resmi bilgi olmasa da, oyunun tarihteki en büyük Battlefield ekibi tarafından geliştirildiğini ve oynanabilir durumda olduğunu biliyoruz. Geliştirilmesine yardımcı olacağı doğrulanan stüdyolar arasında şunlar yer alıyor: DICE, Ripple Effect Studios, Criterion ve Motive Studio.

Daha önce seri üzerinde çalışan bir diğer stüdyo ise Halo’nun ortak yaratıcısı Marcus Lehto’nun öncülüğünü yaptığı Ridgeline Games’ti. Stüdyo 2022’de yeni kurulmuş olsa da, o zamandan beri tam olarak ne olduğu belirtilmeden EA tarafından kapatıldı.

Bir sonraki Battlefield’ı geliştiren eski askeri personelin eklenmesi, yalnızca eğlenceli değil aynı zamanda özgün bir şey elde edeceğimiz anlamına geldiğini umuyoruz.

MP1st’te Daha Fazla Battlefield Okuması:oyun-6