World of Warcraft Classic: Season of Discovery, Blizzard’ın eski tarz MMORPG oyununun son oyununa büyük değişiklikler getiriyor ve bu değişiklikler, oyunun en ikonik Efsanevi silahlarından birinin her zamankinden daha güçlü olmasını da içeriyor.

Blizzard yeni bir açıklama yaptı Season of Discovery’nin oyun sonu içerik aşamasıyla ilgili ayrıntılarve oyuncuların test edebileceği çok sayıda sınıf değişikliği ve öğe değişikliği içeren halka açık bir test alanı yapısı kısa süre önce yayına girdi. Oyuncular elbette başka nelerin keşfedilebileceğini görmek için PTR yapısında veri madenciliği yapmakla zaman kaybetmediler ve Wowhead’in belirttiğiGörünüşe göre özellikle çok aranan bir ürün olan Sulfuras, Ragnaros’un Elleri her zamankinden daha fazla arzulanacak.

Şimdi oynuyor: World of Warcraft: The War Within Sinematik Fragmanı | Xbox Oyunları Gösterimi 2024

Sulfuras ikonik bir silahtır. Bu, WoW’un orijinal versiyonunda oyuncuların elde edebildiği ilk Efsanevi eşyadır; Ragnaros the Firehold tarafından kullanılan ve rakiplere ateş topları fırlatabilen devasa, iki elli bir topuzdur. Ayrıca yapımı için önemli miktarda zaman ve altın gerekir. Silah başlangıçta iyi olsa da Sulfuras’ın Efsanevi olmasına rağmen bazı sınıflar için hala daha iyi seçenekler vardı.

Blizzard, Keşif Sezonunun dördüncü aşamasında Sulfuras’ı Efsanevi statüsüne daha da uygun hale getirmek istiyor. Veri madenine göre Sulfuras biraz daha yavaş bir savurma hızına sahip olacak ve bu da daha yüksek üst düzey hasara yol açacak. İsabet şansına bağlı ateş topu etkisi, yalnızca hasar vermekle kalmayıp aynı zamanda hedefin zırhını da parçalayacak şekilde ayarlandı. Silah, bir yakın dövüş saldırısıyla vurulduğunda yakındaki tüm düşmanlara 25 ateş hasarı verme şansı %20 olacak (yakın dövüşçülere verilen garantili 5 ateş hasarından bir değişiklik), bir grupla savaşırken silaha küçük bir AOE sıçrama hasarı verecek düşmanların. Ve son olarak, silaha Druidlere özel bir saldırı gücü bonusu veriliyor, bu da eşyayı özellikle Feral Druidler için çekici kılıyor.

Verileri incelenen tek değişiklik kükürt değil. Görünüşe göre oyunun ilk baskını olan Molten Core, “Isı Seviyeleri” şeklinde ilave zorluk değiştiricileri alacak. Var ipuçları Blizzard’ın, Warcraft evreninin en ikonik silahlarından biri olan Ashbringer’ı aslında WoW Classic’te elde edilebilir hale getirebileceği, uzun süredir devam eden söylentilere ve hayran teorilerinin aksini belirtmesine rağmen orijinal oyunda mümkün olmayan bir şey olabileceği belirtiliyor. Hatta Blizzard’ın yepyeni bir Efsanevi silah daha ekleyebileceğine dair belirtiler bile var: Cenarius’un Baltası.

Blizzard, Discovery Sezonunun dördüncü aşamasının ve tüm oyun sonu değişikliklerinin ne zaman yayınlanacağına dair henüz bir tarih vermedi, ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntıyı tartışacağını söyledi. Bu arada, WoW Classic Cataclysm tüm hızıyla devam ederken WoW’un modern versiyonunu seven oyuncular, The War Within’in 26 Ağustos’taki lansmanı öncesinde devam eden Mists of Pandaria Remix etkinliğinde seviye atlayabilirler. War Within hâlâ ön siparişe açık.oyun-1