Popüler e-ticaret platformu Snapdeal, Salı günü Bhashini ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Bu ortaklıkla Snapdeal, Hindistan’daki e-ticaret alanına dijital katılımı artırmayı hedefliyor. İşbirliği, ülkenin dokuz farklı yerel diline hitap edecek çözümler ve hizmetler geliştirmek için yapay zekadan (AI) yararlanacak. Çevrimiçi alışveriş platformu, yapay zeka destekli dil çeviri çözümlerinin yanı sıra yapay zeka tabanlı ilk ses teknolojilerini de geliştireceğini belirtti. Özellikle 3. Kademe şehirler ve ötesi üzerinde durulacaktır.

Snapdeal ve Bhashini Yapay Zeka Destekli Hizmetler Geliştirmek İçin Mutabakat Anlaşması İmzaladı

İçinde basın bülteniSnapdeal, Hindistan’da dijital katılımı eninde sonunda teşvik edecek dil çeviri çabalarını iyileştirmek için hizmetler ve ürünler geliştirmek üzere Mutabakat Zaptı’nın imzalandığını vurguladı. Şirket, üreteceği herhangi bir özel araç veya hizmeti belirtmedi.

Bu teknolojilerin tüm e-ticaret ekosistemine yardımcı olacak şekilde açık kaynaklı mı olacağı yoksa Snapdeal platformu için mi kullanılacağı şu an için bilinmiyor. Mutabakat Zaptı, Snapdeal Stratejik Finans Grup Başkanı Bharat Venishetti ve Bhashini CEO’su Amitabh Nag arasında imzalandı.

Digital India Corporation (DIC) bünyesinde Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY) tarafından kurulan Bağımsız İş Bölümü olan Bhashini, bir LinkedIn’de şunları belirtti: postalamak ortaklığın dijital ve e-ticaret hizmetlerini “herkes için erişilebilir” hale getireceğini söyledi.

“Bu işbirliği, Snapdeal’in Hindistan’da dijital kapsayıcılığı geliştirme taahhüdüne odaklanıyor. Bhashini’nin dil çözümlerindeki derin uzmanlığını, farklı dil geçmişine sahip bireyleri güçlendirmek için Snapdeal’in güçlü e-ticaret platformuyla birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu girişim, erişilebilirliği geliştirme misyonumuzla kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor” Snapdeal CEO’su Himanshu Chakrawarti, “Özellikle 3. Seviye şehirler ve ötesinde çevrimiçi alışverişte uygun fiyat ve uygun fiyat” dedi.

Bhashini ile yapay zeka entegrasyonunun, Snapdeal’in ürün kataloğunu, ürün açıklamalarını ve platformun diğer alanlarını manuel olarak güncellemeden farklı yerel dillerde göstermesine olanak tanıyacağına inanılıyor. E-ticaret platformu aynı zamanda ses tabanlı arama özelliklerini de sunabilir.

“Teknolojiyi daha büyük iyilik için kullanmaya ve herkes için kapsayıcı dijital deneyimler sağlamaya kararlıyız. Yapay zeka ve teknolojinin yenilikçi kullanımı yoluyla engelleri yıkmaya, daha fazla dijital katılım oluşturmaya ve herkes için daha bağlantılı ve kapsayıcı bir dijital ekosistem yaratmaya kararlıyız. tüm Hintliler,” dedi Nag.genel-8