Horizon Lego Adventures’ın yalnızca PS5 ve PC’ye değil aynı zamanda Switch’e de gelmesi, ana kahraman Aloy’un Nintendo Switch için bir oyunda olduğu anlamına geliyor. Bazıları bunun onun Nintendo’nun yıldızlardan oluşan topluluk serisi Super Smash Bros.’a katılma olasılığını açabileceğine inanıyor.

Geliştirici Guerrilla Games ile yapılan röportajda, Kotaku PlayStation ve Nintendo’nun yeni ortaklığının, Aloy’un bir sonraki Super Smash Bros. oyununa katılabileceği anlamına gelip gelmediğini sordu. Franchise geliştirme baş yapımcısı Tim Symons, “Bu iyi olurdu. Nintendo ile konuşursanız ve bizi davet etmek isterlerse bana haber verin.” dedi. Ancak yeni Smash Bros. oyunu duyurulmadı ancak nasıl olacağı göz önüne alındığında bu bekleniyor. dizi başarılı dır-dir.

Bu bir doğrulamadan uzak olsa da en azından ilgi var. Super Smash Bros. serisine yıllar içinde Sonic the Hedgehog, Final Fantasy VII’den Cloud, Metal Gear Solid’den Snake ve Kingdom Hearts’tan Sora gibi çok sayıda üçüncü taraf karakter eklendi. Yani ister normal kişiliği olsun ister aile dostu Lego Maceraları versiyonu olsun, Horizon serisinden Aloy’u dahil etmek kesinlikle sıra dışı değil.

PlayStation’ın genç izleyicilere yönelik en yeni aile dostu maskotu için Astro Bot’tan Astro da var. Dolayısıyla Astro, Super Smash Bros.’taki bir PlayStation temsilcisi için kesinlikle uygun bir alternatif olabilir.

Lego Horizon Adventures, 2024 Kışında PC, PS5 ve Nintendo Switch için çıkacak.oyun-1