Son Life is Strange oyunu Double Exposure, geçtiğimiz günlerde Xbox Games Showcase’de duyuruldu ve bir an önce oynamak isteyenler için bilinmesi gereken önemli bir şey var.

Oyunun en pahalı sürümü olan Ultimate Edition (80 ABD Doları), insanların 29 Ekim’de resmi olarak piyasaya sürülmesinden iki hafta önce ilk iki bölümü oynamasına olanak tanıyor. Bir oyunun daha pahalı sürümlerinin kilidinin birkaç gün erken açılması alışılmadık bir durum değil veya Son yıllarda Call of Duty örneğinde olduğu gibi kampanya için tam bir hafta. Ancak Çift Pozlama teklifi sunuluyor iki hafta Erken erişim, oynaması ücretsiz olmayan bir oyun için yeni ve alışılmadık bir şey.

Şimdi oynuyor: Hayat Garip: Çift Pozlama Dünya Prömiyeri | Xbox Oyunları Gösterimi 2024

Life is Strange gibi hikayede sürprizlerin beklendiği hikaye ağırlıklı bir dizi için, hayranlar fazladan ödeme yapmak istemezlerse deneyimlerinin bozulmadan kalması ekstra zorlayıcı olabilir. İşin iyi yanı, yalnızca 1. ve 2. Bölümlere erkenden erişilebilmesidir; 3. Bölüm ve sonraki bölümlerin kilidi, 29 Ekim’de tam sürüm çıkana kadar açılmaz. (Ne olursa olsun, kaç bölüm olduğunu tam olarak bilmiyoruz) Toplamda Çift Pozlama vardır).

Double Exposure’un Ultimate sürümü, iki haftalık erken erişimin ötesinde beş ek kıyafet paketi ve bir ön sipariş bonusu ile birlikte geliyor. Double Exposure’un standart sürümü 50 ABD doları, Deluxe sürümü ise 60 ABD dolarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu sürümlerin kilidi 29 Ekim’de açılacak. Double Exposure’un çeşitli sürümleri hakkında daha fazla bilgi için GameSpot’un Life is Strange: Double Exposure ön sipariş kılavuzuna göz atın.

Double Exposure, Max Caulfield’ın yeni arkadaşı Safi’nin öldürüldüğünü ve karda ölü yattığını keşfetmesinin hikayesini konu alıyor. Max onu kurtarmak istediğinden zamanda geriye gitmeye çalışır, ancak bunun yerine Safi’nin hâlâ hayatta olduğu ve yaşam mücadelesi verdiği yeni bir paralel zaman çizelgesi açar.

“Max, katilin yakında yeniden saldıracağını fark ediyor – gerçekliğin her iki versiyonunda da. İki zaman çizgisi arasında geçiş yapma konusundaki yeni gücüyle Max aynı cinayeti çözüp önleyebilecek mi?” Oyunun açıklamasından bir satır okur.

Double Exposure, bu yılın başlarında zehirli çalışma ortamı ve veritabanlarında görünen Nazi görüntüleri nedeniyle manşetlere çıkan Alman oyun geliştiricisi Deck Nine tarafından geliştirildi. Deck Nine, Life is Strange serisinin geliştirmesini serinin yaratıcısı Don’t Nod’dan devraldı.oyun-1