THQ Nordic, Gamescom 2024’te olacak ve vitrininde Gotik yeniden yapım, Titan Quest II ve Disney Epic Mickey: Rebrushed’ın yanı sıra henüz duyurulmamış iki oyunu olacak. Hayranlar, duyurulmayan iki oyundan birinin yeni bir Red Faction olduğunu düşünüyor.

THQ Nordic, isimlerindeki harf sayılarını vererek iki oyunun ne olduğuna dair ipuçları verdi. İlk oyunu çözmek zor olsa da ikincisinde toplamda 5 kelime ve 23 harf var:

  • Habersiz oyun 1: _ _ _ _ _ _
  • Habersiz oyun 2: _ _ _ [space] _ _ _ _ _ _ _ [space] _ _ _ _ [space] _ _ [space] _ _ _ _ _ _ _

İlk kelime üç harften, ikincisi ise yedi harften oluşuyor. Hayranlar kısa sürede “Kırmızı” ve “Faction”ın uyumlu olduğunu fark etmeye başladı. Geriye kalan kelimeler altyazının olabileceği kelimelerdir.

Red Faction serisi ilk kez 2001’de çıktı ve son ana girişi 2011’de Red Faction: Armageddon oldu. Ne yazık ki o zamanlar THQ Nordic, Armageddon’un düşük satışları nedeniyle seriyi bırakacağını söylemişti. Ancak THQ Nordic, 2018’de 2009’daki Red Faction: Guerrilla’yı Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered adıyla yeniden düzenleyerek seriyi yeniden ziyaret etti. Seri, imha mekaniği ile ünlüdür ve birinci şahıs nişancı olmaktan üçüncü şahıs nişancıya geçiş yapmıştır.

2019 yılında bir Nvidia sızıntısı Red Faction Evolution adlı yeni bir girişin geliştirilme aşamasında olduğu bildirildi. Ancak o günden bu yana hiçbir şey gerçekleşmedi. Ancak Nvidia sızıntıları yoluyla ortaya çıkan pek çok habersiz oyunun sonunda doğru olduğu ortaya çıktı. Tabii ikinci duyurulmayan oyunun kesinlikle Red Faction olmama ihtimali de var. Gamescom bu yıl 21-25 Ağustos tarihleri ​​arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşecek.oyun-1