Unreal Engine 5.4 etkileyici görseller üretme kapasitesine sahip ancak güçlü GPU’larda bile performansa zarar verebilir.

gösteren yeni bir videoda Terkedilmiş Malikane Teknoloji Demosu TARAMALAR tarafından, MxBenchmarkPC Demonun 4K yerel çözünürlükte ve Epic ayarlarının bir parçası olarak etkinleştirilen donanım Lümeninde ne kadar güzel göründüğünü gösteriyor. Ne yazık ki bu ayarlarda RTX 4080 bile bazı senaryolarda 30 FPS’ye ulaşmakta zorlanıyor. Performans 1440p çözünürlükte kesinlikle daha kabul edilebilir, çünkü Epic ayarlarında bile RTX 4080 demoyu çoğu zaman saniyede 60 karenin üzerinde çalıştırabiliyor, hatta bazı senaryolarda 80 FPS sınırına bile ulaşabiliyor.

Unreal Engine 5.4, Epic’in oyun geliştirme motorunun en son sürümüdür. Geçen ay piyasaya sürülen bu sürüm, gerçekçi ve dinamik duman ve bulutlar üretebilen yeni Nanite Uyarlanabilir Mozaikleme seçeneği, Heterojen Hacimler, iyileştirilmiş Geçici Süper Çözünürlük yükseltme, yapay zeka ve makine öğrenme araçlarının daha kolay uygulanması, performans ve paylaşım gibi çeşitli iyileştirmeler getirdi. derleme iyileştirmeleri ve çok daha fazlası.

“60 Hz deneyimlerini hedefleyen birçok geliştiriciyle, UE 5.4’te görüntü oluşturma performansını iyileştirmek için önemli çaba harcadık. Bu, daha yüksek derecede paralelleştirme sağlamak için sistemlerin yeniden düzenlenmesini ve donanım ışın izlemesine GPU örneği ayırmanın eklenmesini içeriyor; bu özellik artık ek ilkel türlerden ve optimize edilmiş bir Yol İzleyiciden de yararlanıyor. Gölgelendirici derlemesinde daha fazla optimizasyon yapıldı ve bu da proje pişirme sürelerinde dikkate değer bir iyileşme sağladı.”

Unreal Engine 5.4 hakkında ek bilgi resmi web sitesinde bulunabilir.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17