Tamam, Android cihazınıza bir telefon görüşmesini kaydetmek istiyorsunuz. Fakat durum eskisinden biraz daha karmaşık. Google, 2022’de gizliliğe saygıyı artırmak için Google Play Store’da bulunan üçüncü taraf kayıt uygulamalarına sıkı sıkıya bağlı kaldı.

Şirket Android’i kilitlemeye başladığından beri geriye yalnızca birkaç tane kaldı. Büyük temizlik yapıldı. Ancak bunlarla bile prosedür, Android sürümüne ve kullandığınız cihaza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bu kayıt sorununu çözmenin yolları var. Ancak “nasıl” konusuna dalmadan önce, telefon konuşmalarını kaydetmenin yasal olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Fransa’da Ceza Kanunu’nun 226. maddesi, bir kişinin telefon görüşmesinin rızası olmadan kaydedilmesini yasaklamaktadır. Bitti.

Peki Android akıllı telefonla bir arama nasıl kaydedilir? İşte bunu yapmanın üç farklı yolu.

1. Google Voice’u kullanarak Android’de bir çağrı kaydedin

Google sesi kullanıcıların İnternet üzerinden herhangi bir yerden telefon görüşmesi yapmasına ve almasına olanak sağlamak için oluşturulmuş bir IP üzerinden ses (VoIP) hizmetidir. Gelen aramaları kaydetmek için de kullanılabilir.

Kullanmak Google sesi Gelen bir telefon görüşmesini kaydetmek için birkaç koşulun karşılanması gerekir:

  • Bir Google Voice hesabınızın olması gerekir.
  • Google, konuştuğunuz herkesin bunların kaydedildiğini bilmesini sağlar.
  • Sesli arama seçenekleri etkinleştirilmelidir.
  • Kayda başlamadan önce tüm katılımcıların görüşmede olması gerekir.

Google Voice ile bir çağrı nasıl kaydedilir?

Google Voice’u kullanarak Android cihazınıza gelen bir aramayı nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Kaydetmek istediğiniz gelen aramayı yanıtlayın.
  2. Kaydı başlatmak için 4’e basın.
  3. Kaydı durdurmak için 4’e basın.
  4. Kayıtlara Google Voice’un sesli posta sekmesinden erişin.

Bir telefon görüşmesini kaydetmek için Google Voice’u kullandığınızda, çağrı sırasında kayda başlayabilir ve kayıt sırasında telefon değiştirebilirsiniz.

2. Başka Bir Cihaz Kullanarak Android’de Arama Kaydetme

Harici bir kayıt cihazı kullanmak, donanım satın almayı gerektirdiğinden ideal bir seçenek olmayabilir. Ancak Google Voice ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa ister diktafon ister başka bir cihaz olsun harici bir kayıt cihazı kullanabilirsiniz.

Akım kaydediciler genellikle kablosuzdur, Bluetooth bağlantısına sahiptir ve arama yapmak için kullanılan akıllı telefonla eşleştirilmesi gerekebilir.

Özel ekipmanla kayıt yapmak için gereken tek adım genellikle Bluetooth aracılığıyla eşleştirme ve kaydı başlatmak ve durdurmak için bir düğmeye basmaktır.

Bu nedenle kayıtlar, siz ses dosyalarını aktarmaya karar verene kadar mevcut depolama kapasitesi sınırı dahilinde harici cihazda tutulur.

Bununla birlikte, bu tür bir bağlantıya sahip olmayan eski diktafonlar, ses verilerini aktarmak için bir SD karta veya bir PC’ye kablolu bağlantı gerektirebilir. Konuşmadaki her iki katılımcıyı da düzgün bir şekilde yakalamak için aramanızı hoparlöre almanız da gerekebilir.

3. Üçüncü taraf bir uygulamayı kullanarak Android’de bir aramayı kaydedin

Ses kayıt uygulaması kullanmak olası bir geçici çözümdür. Android’deki çağrı kaydetme işlevi Google’ın Telefon uygulaması ve Erişilebilirlik Hizmetleri ile sınırlı olsa da, bir ses kaydediciyi etkinleştirerek ve telefon görüşmesini hoparlöre alarak bu sorunu aşabilirsiniz.

Android 14’ün tek dezavantajı: Çoğu kayıt uygulamasının bir arama devam ederken kilitlenmesi… Bulduğum tek istisna, adlı bir uygulamadır. Çağrı Kaydedici – Cube ACR. Bu uygulama bir abonelik gerektirir ve ücretsiz bir deneme sunar (kredi kartı gerektirir).

Kilitleme sorununu çözmenin diğer yolu, ikinci bir telefonda üçüncü taraf bir ses kayıt uygulaması kullanmak olacaktır.

Bu uygulamalar, aramanın her iki tarafı da dahil olmak üzere etrafınızdaki ortam gürültüsünü kaydedebilir.

Kaynak : “ZDNet.com”genel-15