Pinterest bugün, geliştirildiğini duyurdu İçerik Üretici Katılım Fonu artık Pinterest Katılım Fonu olarak adlandırılacak.

Pinterest, Shopify’ın Build Black ve Build Native programlarıyla işbirliği yaptı izin vermek Yeterince temsil edilmeyen kökenden gelen veya bu kökene sahip küçük işletme sahipleri artık İçerik Oluşturucu Katılım Fonu’na başvurabilir. Daha önce yalnızca geleneksel içerik oluşturucular başvuruda bulunuyordu. Bu, Pinterest’in yavaş yavaş geleneksel içerik oluşturuculardan uzaklaştığını ve yaratıcı girişimcilere daha fazla odaklandığını gören fonun yeni bir yinelemesidir.

Fon, esasen, bu kuruculara markalarını ve işlerini büyütmek için Pinterest’i kullanma konusunda koçluk yapan altı haftalık bir hızlandırıcı programdır. Programın yeni sürümü bugün ABD ve Kanada’da başlatıldı ve yakında Brezilya, Hindistan, Fransa ve Arjantin dahil olmak üzere diğer ülkelere de genişletilmesi planlanıyor.

Program için seçilen küçük işletmeler, Shopify hesaplarını Pinterest’e bağlama olanağı ve Shopify tarafından sağlanan eğitim oturumları da dahil olmak üzere eğitimsel ve finansal kaynaklara erişebilecek. Pinterest ayrıca mentorluk, parasal burslar ve işyeri SaaS’a ücretli abonelikler sunacak.

Pinterest başlattı yeni adlandırılan Katılım Fonu 2021’de, günümüzün yaratıcı ekonomisinde göz ardı edilen, yeterince temsil edilmeyen içerik oluşturuculara daha fazla fırsat verilmesine yardımcı olmak için. Pinterest, LGBTQ+ topluluğunun üyelerini, engellileri, büyük bedenleri ve kendini BIPOC olarak tanımlayanları kapsadığı için yeterince temsil edilmeyenleri oldukça geniş bir grup olarak tanımlıyor.

Pinterest üç ayda bir yaratıcılara yatırım yapıyor. Önceki fonları için her çeyrekte yeni bir sektörü destekliyordu. Bu son program için, bu kez her çeyrekte uluslararası pazarlarda olmak üzere üç ayda bir yatırım yapmaya devam edecek. Aynı zamanda küçük işletme tüccarı olan ve ürünlerini bir e-ticaret sitesinde satan geleneksel yaratıcılar da bu programa başvurabilirler. Programa kabul edilen bir butik ajans tarafından temsil edilmeleri halinde hızlandırıcıdan da faydalanabilirler.

Şirket bize bugüne kadar hızlandırıcı programa 3,3 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını ve dünya çapında 150’den fazla katılımcının bulunduğunu söyledi.

Pinterest’in Katılım Fonu’nun genişlemesi, şirketlerin 2022’de George Floyd’un öldürülmesinden sonra uygulamaya konulan çabaların Büyük Geri Dönüşü olarak bilinen süreçte çeşitlilik, eşitlik ve katılım konusundaki taahhütlerini yeniden değerlendirmeye başlamasıyla birlikte geliyor. O zamandan beri şirketler dava edildi ve katılım programlarını durdurmaya zorlandı. Ancak Pinterest risklerden etkilenmemiş görünüyor.

Pinterest’in küresel kapsayıcı içerik ortaklığı lideri Zeny Shifferaw, TechCrunch’a şunları söyledi: “Kullanıcılarımızın çeşitliliğinin, aradıkları, kaydettikleri ve alışveriş yaptıkları ilhama yansıması kritik önem taşıyor.” “Bu program, orantısız bir şekilde yeterince temsil edilmeyen içerik üreticilerinin başarı yollarını artırmak, büyümelerine ve platformda yeni kitlelere ve müşterilere ulaşmalarına olanak sağlamak için benzersiz bir şekilde tasarlandı.”

Katılım Fonu’na başvurmak isteyenler bunu yapabilirler. Burada.

Bu makale, fonun yeni adını ve kimlerin katılabileceğini açıklığa kavuşturmak için güncellendi.genel-24