Samurai Shodown Geri Alma Netcode Güncellemesi artık tüm platformlarda mevcut! Bugün itibarıyla Samurai Shodown artık PlayStation 4, Xbox Series X|S ve PC (Epic Games Store) için Rollback Netcode’u destekliyor. Bu platformlar, Haziran 2023’te güncellenen PC (Steam) sürümüne katılıyor. Ne yazık ki oyunun Xbox One ve Nintendo Switch sürümleri bu güncellemeyi alamayacak.

SNK, silah tabanlı 2D dövüş oyunu Samurai Shodown’un bir süredir Rollback Netcode ile güncelleneceğini söylüyor. Başlangıçta güncellemenin 2023 yazında yayınlanması planlanıyordu ancak bilinmeyen bir tarihe ertelendi. Eminim bu platformlardaki oyunun hayranları bu güncellemenin resmi olarak burada olduğunu görmekten mutlu olacaktır.

Rollback Netcode’a aşina değilseniz, bu bir dövüş oyunu için en iyi netcode biçimidir ve çoğu oyuncu bu netcode ile çevrimiçi oyun bile oynamaz. Dahil değil mi?

Samurai Shodown Ekran Görüntüsü 1

Özetle, Rollback Netcode, çevrimiçi oyun oynarken gecikmeyi en aza indirmeye yardımcı olur. Adından da anlaşılacağı gibi sistem, oyuncuların bir sonraki girdisinin ne olacağını tahmin etmek için elinden gelenin en iyisini yapar ve yanlış olduğunda oyun durumu doğru duruma geri alınır. Çoğu zaman sistem neredeyse %100 doğrudur, bu nedenle en çok tercih edilen çevrimiçi ağ kodu yöntemidir.

Bunu kontrol et bağlantı Geri Alma Netcode’un nasıl çalıştığının tam bir dökümü için.oyun-4