Lansmanından bu yana on yıl geçti, Paradox Interactive’in güçlü Avrupa Evrenselleri 4 PC’deki en iyi büyük strateji oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Rakipleri Civilization 6 ve Stellaris gibi EU4 de resmi genişletmelerinin yanı sıra topluluk yapımı modlarla büyümeye devam ediyor. Bunların en yaratıcı ve ilginçlerinden biri, dünyamızın güçlü Roma İmparatorluğu’nun etkisi olmadan nasıl görünebileceğini hayal etmeye cesaret eden Europa Universalis 4: Post Finem’dir.

Europa Universalis 4: Post Finem topraklarında, Antik Kartaca ile o zamanki Roma Cumhuriyeti arasında üç Pön Savaşı hâlâ sürüyordu. Ancak gerçek dünya tarihinin aksine, Kartaca her üçünde de galip gelir ve Roma’yı tamamen ortadan kaldırmaya başlar. Bu, en iyi tarihi büyük strateji oyunları arasında nadir görülen bir Roma İmparatorluğu olmadığı ve dolayısıyla Latin dili ve kültürünün yayılmadığı anlamına gelir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, zincirleme etkiler oldukça muazzam. Yunanistan doğuda hakimiyetini korurken, Kartaca ve Pön inanışları ve kültürleri batıya yayılıyor. Bu arada, Kuzey Avrupa’nın Cermen kültürleri ve dinleri büyük ölçüde dokunulmadan gelişebiliyor. Bu, en iyi Europa Universalis 4 modları arasında değerli bir yarışmacı olmayı vaat eden kapsamlı bir revizyondur ve hala daha da büyümektedir.

Modun baş geliştiricisi ‘Chewy’, EU4 geliştiricisi Paradox’un mod spotlight serisinin bir parçası olarak paylaştığı bir gönderide, “Elbette, alternatif tarihin nasıl ortaya çıkması gerektiği ve neyin ‘gerçekçi’ veya ‘gerçek dışı’ olduğu konusunda herkesin kendi fikirleri var” diyor . “Günün sonunda kurgunun güzelliği, gerçekliğin çoğu zaman daha da tuhaf olmasıdır.”

Post Finem modu kesinlikle içerikle doludur. Keşfedilecek 60’tan fazla benzersiz görev ağacı var. Kartaca’nın bir zamanlar görkemli imparatorluğunu geri alma girişimine liderlik edin, kendi savaş kabineniz tarafından devrilmeden Makedonya’nın kırılgan kralı olarak hayatta kalın veya Seleukos Krallığı’nın yanına oturun ve Helenik dünyayı kapsayan iddialı bir fetih ve birleşme seferine çıkın. Tüm bunlara ek olarak, sömürge sisteminin tamamen yeniden işlenmesi de dahil olmak üzere yüzlerce yeni lezzet etkinliğini sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.

Yakında yayınlanacak olan Post Finem 1.2 güncellemesiyle, İtalya Federasyonu’na yeni görünümlü bir arayüz kazandırıldı. Dini gerginlik mekaniğinin yanı sıra izlenecek 24 olası reform var ve hatta federasyonu efsanevi Roma bayrağı altında bir kez daha birleştirme potansiyeli bile var. Ayrıca Arabistan, Afrika Boynuzu ve Güney Hindistan’da da dört yeni dinin tanıtılması ve Arap dininin yeniden düzenlenmesiyle revizyonlar yapılıyor.

Europa Universalis 4 Post Finem mod - Alternatif tarih revizyonunun 1.2 versiyonundaki yeni İtalyan Federasyonu arayüzü.

Europa Universalis 4 Post Finem modu artık Steam Atölyesi’nde mevcut. Sürüm 1.2, 21 Haziran Cuma günü piyasaya sürülüyor ve açık betası da 7 Haziran Cuma günü başlayacak. Yeni yapının lansmandan önce test edilmesine yardımcı olmak istiyorsanız, erişim elde etmek için Discord’a katılabilirsiniz. Ekip, oynamak için tüm DLC’lere sahip olmanızı tavsiye ediyor, ancak hepsini bir kerede satın almak istemiyorsanız Paradox aylık aboneliğinden yararlanabilirsiniz. Buraya gidin Modu indirmek ve başlamak için.

Hala nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte en iyi Europa Universalis 4 DLC’ye yönelik rehberimiz. Veya daha büyük ölçekli uluslararası diplomasi için PC’deki en iyi 4X oyunlarına bir göz atın; bunların çoğunda Roma’yı bulacağınıza söz veriyoruz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2