Bugünlerde Stardew Valley formülünü benimseyen oyunlar için pek çok rekabet var; Coral Island, Slime Rancher ve Moonstone Island gibi oyunlar favorilerim arasında yer alıyor. Ancak neredeyse hepsi çiftçilik formatına bağlı kalıyor. Girmek Yıldız Çarpmış Serseribu rahat meşgul çalışma hislerini alıp bunları Elite Dangerous veya Starfield tarzında galaksiler arası kargo teslimat hizmeti yürütme işine uygulayan yeni bir Steam oyunu.

Starstruck Vagabond, Second Wind ve bağımsız geliştirici Ben ‘Yahtzee’ Croshaw’un en son oyunu. Oyunu “Çiftçilik yerine uzay gemisi bakımı ve kargo teslimatı olsa da, Stardew Valley tarzında hikaye odaklı, rahatlatıcı bir iş/yaşam simülatörü” olarak tanımlıyor. ” 2000 yıl boyunca donmanıza neden olan bir kazadan sonra uyandığınızda, elinizde adınıza olan eski nakliye geminizden başka hiçbir şey kalmaz. O halde geçiminizi sağlamak ve bu uzay yolculuğu yaşam oyununda yardımcı olacak arkadaşlarınızı işe almak size kalmış.

Basit teslimat işleriyle başlayarak, daha büyük kargoları ve daha kapsamlı görevleri üstlenmenize yardımcı olmak için geminizi inşa edecek ve özelleştireceksiniz. Galaksinin dört çeyreği boyunca seyahat ederken her türden farklı işle uğraşacaksınız. İncelenecek gezegenler, taşınacak paketler, kurtarılacak terk edilmiş gemiler ve istasyonlar, bulunacak kayıp bagajlar ve hatta yanıtlanacak tehlike çağrıları ve durdurulacak düşman uzaylı baş belaları var.

Bu baş belalarının ne olabileceğine gelince, hepsi galaksinin merkezinde aniden tespit edilen, “dört yıldız sistemi büyüklüğünde” gizemli dev mor bir yumurtayla sınırlı. Görünüşüne yıldızlar arasında kaos yaratan çok sayıda yumurta benzeri varlık eşlik ediyor ve iki büyük galaksiler arası otorite Amalgam ve Oniris bir çözüm üzerinde anlaşamayınca, ne yapılması gerektiğini bulmak pekala size düşebilir. Tamamlandı.

Yol boyunca, ekibinizi genişletmek için yeni üyeler almak için çok sayıda fırsat var; her birinin kendi gelişen ilişkileri var ve aynı zamanda ana anlatıda da rol oynuyorlar. Dokuz potansiyel mürettebat arkadaşı olmasına rağmen tek bir oyunda yalnızca beş tanesini takıma katabilecek alan varken, hikayeyi bitirdikten sonra işlerin başka nasıl gelişebileceğini görmek için oyunu tekrar oynamak için pek çok neden var.

Tamamlayıcı biriyseniz, ihtiyaçlarınızı da karşılayacak kadar şey var – tüm galaktik sektörlerdeki her işi işaretleyin, her gezegeni tamamlanana kadar araştırın, yıldızlararası müzeyi her türlü özel hazine ve ıvır zıvırla doldurun ve hatta belki de iyi gömülmüş bazı sırları keşfedin. Eğer denemeyi merak ediyorsanız, şu anda Steam’de indirim indirimi bile mevcut.

Starstruck Vagabond - Gemi navigasyon kontrollerinin ekran görüntüsü.

Starstruck Vagabond şimdi Steam’de çıktı. 31 Mayıs Cuma gününe kadar %20 indirimle satışta, dolayısıyla şimdi 19,99 $ / 16,79 £ veya satış dönemi bittikten sonra 24,99 $ / 20,99 £ ödemeyi bekleyebilirsiniz. Croshaw, lansman sonrası ilk güncellemesinde “İstek listesine ekleyen ve oyunu ilk günde satın alan herkese teşekkürler” dedi. “Şu ana kadarki coşku gerçekten beni şaşkına çevirdi.” Kendi maceranıza atılmak istiyorsanız, buraya git başlamak.

Alternatif olarak, havanızdaysanız Stardew Valley gibi en iyi oyunların yanı sıra galaksiler arası daha fazla talihsizlik için 2024’teki en iyi uzay oyunlarını burada bulabilirsiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2