Marvelous Inc.’in Sakuna: Pirinç ve Yıkıntıya Dair resmi bir animeye uyarlanıyor. Gösterinin prodüksiyonunu Studio PA Works üstlenecek. Gibi gösterilerden sorumluydular. Akiba Hizmetçi Savaşları, Ya Boy Koming!, Ve Umamusume Güzel Derbi.

PA Works, gösterinin OP ve ED’sini de içeren fragmanı yayınladı. OP’nin başlığı “evet!” Yazan: いきものがかり(İkimono-gakari) bitiş teması “ORIGAMI” iken Küçük Glee Canavarı. Orijinal oyunun 10 Kasım 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık dört yıl geçti.

Oyunun orijinal açıklaması şu şekilde sunulmuştur:

Şımarık hasat tanrıçası Sakuna, kendini gösterişli göksel evinden iblislerle dolu bir adaya sürgün edilmiş halde bulur. Evcilleştirilmemiş vahşi doğada, doğa şartlarına göğüs gererek, canavarlarla savaşarak ve gücünün kaynağı olan pirinci yetiştirerek, savaşçı bir tanrının ve hasat tanrıçasının kızı olarak doğuştan gelen hakkını yeniden keşfetmelidir. Bu yasak yerde onun yanında koruyucusu Tama ve bir grup dışlanmış insan var. Bu alışılmadık yoldaşların, Hinoe Adası’nın hem toprağını hem de şeytanlarını evcilleştirmek için el ele vermesi gerekiyor.

Beğenilen Astebreed’in arkasındaki bağımsız ekip Edelweiss tarafından geliştirilen Sakuna: Of Rice and Ruin, yandan kaydırma aksiyonu ile derin işçilik ve pirinç yetiştirmeyi, kişinin dünyadaki yerini bulmasıyla ilgili güçlü bir hikayede birleştiriyor.

Yani anime yayınlanmadan önce oyunu deneyimlemek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Animenin Temmuz 2024’te, yani bir sonraki anime sezonuna yaklaşık iki ay kala yayınlanması planlanıyor.

Sakuna: Pirinç ve Yıkıntıya Dair şu anda PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC’de mevcut.oyun-4